Pelno mokesčio įstatymas referatas


Pelno mokestis referatas. Pelno mokescio analize kursinis. Pozityviosios pajamos pagal pelno mokescio istatyma. Pelnas referatas. Pelno mokescio ystatymas skaidres. Mokesciu referatas. Pelno mokescio referatas. Pelno mokes2io 5statymas.

Įvadas. Pelno mokesčio įstatymas lietuvoje. Reprezentacija pelno mokesčio požiūriu. Išvados. Literatūra. Pelno mokesčio įstatyme įtvirtinamos naujos, anksčiau juridinių asmenų pelno mokesčio įstatyme nevartotos sąvokos: apmokestinamasis vienetas, išvestinė finansinė priemonė, pajamos, kurių šaltinis yra lietuvos respublikoje ir ne lietuvos respublikoje, nekilnojamasis pagal prigimtį daiktas, susiję asmenys, vienetų grupė, pelno nesiekiantis apmokestinamasis vienetas, kontroliuojamasis vienetas, pozityviosios pajamos, pajamos iš paskirstytojo pelno, lietuvos respublikos teritorija, tikroji rinkos kaina. Pažymėtina, kad, remiantis apmokestinamojo vieneto sąvoka, prievolė mokėti pelno mokestį pelno mokesčio įstatyme numatytais atvejais gali atsirasti bet kokiai veiklos organizavimo ar vykdymo formai.

Pelno mokesčio įstatyme įtvirtinamos naujos, anksčiau juridinių asmenų pelno mokesčio įstatyme nevartotos sąvokos: apmokestinamasis vienetas, išvestinė finansinė priemonė, pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos respublikoje ir ne Lietuvos respublikoje, nekilnojamasis pagal prigimtį daiktas, susiję asmenys, vienetų grupė, pelno nesiekiantis apmokestinamasis vienetas, kontroliuojamasis vienetas, pozityviosios pajamos, pajamos iš paskirstytojo pelno, Lietuvos respublikos teritorija, tikroji rinkos kaina. Jei mokesčio mokėtojo sąvoka būtų apibrėžta remiantis tik Lietuvos teisės aktuose nustatytomis verslo organizavimo formomis, liktų neįtrauktos į pelno mokesčių mokėtojų sąrašą tos verslo organizavimo ar vykdymo formos, kurios veikia kitokiais užsiatsižvelgiant į tai, kad pagal Lietuvos respublikos civilinį kodeksą, kuriame juridiniai asmenys yra ir individualios įmonės, ir ūkinės bendrijos, šių įmonių pelnas bus apmokestinamas pagal pelno mokesčio įstatymo nuostatas.

įstatyme nustatyta, kad Lietuvos vieneto mokesčio bazė yra visos pasaulyje uždirbtos pajamos: pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos respublikoje, ir pajamos, kurių šaltinis ne Lietuvos respublikoje. Į šias pajamas gali būti įskaitomos ir Lietuvos vieneto kontroliuojamojo užsienio vieneto pozityviosiomis laikomos pajamos. Šiame įstatyme pozityviosiomis pajamomis laikomos visos kontroliuojamojo apmokestinamojo vieneto, įregistruoto tikslinėse teritorijose, pajamos ar jų dalis įskaitomos į Lietuvos kontroliuojančiojo vieneto pajamas proporcingai Lietuvos vieneto turimų akcijų (dalių, pajų), balsų ar teisių į kontroliuojamojo apmokestinamojo vieneto pelną skaičiui.

Jei užsienio vienetas vykdo veiklą Lietuvos respublikoje, jo pajamos apmokestinamos tuo atveju, jei yra uždirbtos per nuolatinę buveinę.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1433 žodžiai)
  • Pelno mokesčio įstatymas referatas
    8 - 3 balsai (-ų)
Pelno mokesčio įstatymas referatas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-mokescio-istatymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:58
×