Pelno mokesčio mažinimas Vokietijoje


Pelno mokesčio mažinimo galimybės vykdant tarptautinę prekybą tarp ES ir Rusijos. Pelno mokesčio optimizavimas, pasinaudojant ofšorinėmis zonomis. Pelno mokesčio mažinimas išmokant dividendus. Pelno mokesčio optimizavimas, perkant autorines teises. Geriausias pelno mokesčio optimizavimo būdas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Įmonė UAB „Giallo-V“ yra įsteigta Vokietijos teritorijoje. Įmonė užsiima baldų gamyba ir prekyba tiek vidaus rinkoje, tiek tarptautinėje rinkoje, šiuo atveju, vykdo eksportą į Rusiją. Vokietijoje juridiniai asmenys yra apmokestinami korporacijų pelno mokesčiu, kurio tarifas yra 15%. Juridiniai asmenys taip pat moka solidarumo mokestį, kuris sudaro 5,5% taikomo korporacijų pelno mokesčių tarifo (šiuo atveju, įmonės pelnas būtų apmokestinamas korporacijų verslo mokesčiu ir solidarumo mokesčiu, kurių bendras tarifas 15,825%).

Tarkime, 2016 metais, iš prekybos su Rusija įmonė planuoja gauti 70 000 EUR veiklos pelno (EBIT – įmonės pelnas prieš palūkanas ir mokesčius). Veiklos pelno apmokestinimas, jeigu įmonė mokėtų visus mokesčius Vokietijoje ir 2016 metais nenumatytų išmokėti dividendų, pateiktas 1 schemoje.

Įmonei veikiant be jokios mokesčių mažinimo schemos, jos veiklos pelnas 2016 metais būtų apmokestintas 15,825%. Korporacijų pelno mokestis sudarytų 105 000 eurus, solidarumo mokestis 57 750 eurus, tad bendri įmonės mokesčiai dėl pelno sudarytų 162 750 eurus ir tai pelną sumažintų iki 537 250 eurų.

Paprastai, įmonės norėdamos sumažinti savo mokestinę naštą, naudojasi galimybe, naudotis savo intelektine nuosavybe už jurisdikcijos ribų, įsteigus įmonę ofšorinėje zonoje. Ofšorinė bendrovė, turėdama visas valdymo ir administravimo teises gauna visą pelną, kuris yra gaunamas ne motininės įmonės jurisdikcijoje ir nemoka vietinių mokesčių (šiuo atveju, Vokietijos) jeigu pelnas nėra persiunčiamas į motininę įmonę. Mokesčių optimizavimo planas, gaunant pajamas iš Rusijos, pateiktas 2 schemoje.

Figūra 2 Vokietijos įmonės UAB "Giallo-V" pelno mokesčio optimizavimas panaudojant ofšorinę zoną

Šiais schemai įgyvendinti reikia dviejų airiškų bendrovių: viena iš įmonių yra mokesčių rezidentė ofšorinėje zonoje (Britų Mergelių salose).

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1613 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sand
  • Pelno mokesčio mažinimas Vokietijoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Pelno mokesčio mažinimas Vokietijoje. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-mokescio-mazinimas-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 08:37
×