Pelno nesiekiančios organizacijos, jų ūkinė veikla ir finansai, teismai


Teorinė dalis. pelno nesiekiančios organizacijos, jų ūkinė veikla ir finansai, teismai. Nevyriausybinių organizacijų ir pelno nesiekiančių organizacijų samprata. Viešųjų ir biudžetinių įstaigų samprata. Biudžetinių įstaigų finansai. Teismai ir jų veikla.


D. Klokmanienė ir L. Klokmanienė (2014) teigia, kad nevyriausybinių organizacijų atsiradimas siejamas su viduramžiais susikūrusiais labdaros fondais, teikiančiais labdarą ir paramą benamiams, šelpiančiais vargšus miestelėnus. Remiantis R. Šimašiumi (2007) nevyriausybinės organizacijos įvardijamos, kaip pelno nesiekiančios, nevyriausybinės, nevalstybinės, visuomeninės pilietinės, trečiojo sektoriaus organizacijos. Nevyriausybinės organizacijos mokslinėje literatūroje įvardijamos kaip visuomeninės, savanoriškos, nekomercinės, labdaringos organizacijos, pasižyminčios institucionalizacija, privatumu, savivaldumu, savanoriškumu. Nors remiantis G. Matulevičiūte (2013) nevyriausybinių organanizacijų savoka pirmą kartą panaudota buvo Jungtinių tautų rezoliucijoje 1950 m., tačiau nevyriausybinių organizacijų terminas iki šiol yra diskutuotinas. Tai puikiai atsispindi ir R. Šimašius (2003) pateikia tokį organizacijų, priklausančių vadinamajam trečiajam sektoriui, apibrėžimų sąrašas:

Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 111 straipsniu, Lietuvoje teismai yra skirstomi į Lietuvos Aukščiausiajį Teismą, Lietuvos Apecialinį teismą, apygardų ir apylinkių teismus. Lietuvos Respublikos teismų įstatyme numatyta, kad apylinkių teismus sudaro apylinkės teismo pirmininkas, jo pavaduotojai ir kiti teisėjai, o teismo pirmininko pavaduotojai skiriami teisme, kuriame yra ne mažiau kaip šeši teisėjai. Lietuvos Respublikos teismų įstatyme numatyta, kad apylinkių teismai nagrinėja tokias bylas:

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas240
  • Pelno nesiekiančios organizacijos, jų ūkinė veikla ir finansai, teismai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pelno nesiekiančios organizacijos, jų ūkinė veikla ir finansai, teismai . (2017 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-nesiekiancios-organizacijos-ju-ukine-veikla-ir-finansai-teismai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 03:53
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo