Pelno nuostolio ataskaita


Įvadas. Finansinės atskaitomybės komponentai. Pelno (nuostolio) ataskaitos raida. Pelno (nuostolio) ataskaitos formai užpildyti reikalingi rekvizitai. Pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Pelno (nuostolio) ataskaitoje pateiktina informacija. Sąnaudų analizė. Sąnaudų pobūdžio metodas. Pardavimo sąnaudų” metodas. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Išvados ir rekomendacijos. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai. Priedas. praktinė užduotis. Priedas. Pelno (nuostolio) ataskaitos forma.

Turi būti tiksliai nurodoma, kurių metų, mėnesio ir kurios dienos yra pelno (nuostolio) ataskaita. Metinėse pelno (nuostolio) ataskaitose nurodoma tik paskutinė ataskaitinio laikotarpio diena

Pirmoje skiltyje yra nurodomi straipsnių eilės numeriai.

Šioje skiltyje yra pateikiami pelno (nuostolio) ataskaitos straipsnių pavadinimai.

X. Netekimai (ypatingieji praradimai) atspindi netikėtą nuostolį dėl įmonės valdytojų nevaldomų ar nuo jų valios nepriklausomų įvykių. Tipiniai netekimų pavyzdžiai analogiški pagautės (ypatingojo pelno) atvejis, - praradimai dėl stichinių nelaimių arba ataskaitiniais laikotarpiais klaidingai padidintų pajamų sumos atstatymas. Labai svarbu atkreipti dėmesį į vieną labai svarbią aplinkybę. Apskaičiuodami Kitos veiklos (VI straipsnis) rezultatą, lyginame tos pačios grupės Kitos veiklos pajamų (VI.1 straipsnis) ir Kitos veiklos sąnaudų (VI.2 straipsnis) rodiklius. Analogiškai apskaičiuojamos ir finansinės ir investicinės veiklos rezultatas. Tačiau pagautės (ypatingojo pelno) ir netekimų (ypatingųjų praradimų) straipsniai atskiri ir šios sumos nelyginamos.

Išnagrinėjus dviejų pagrindinių finansinės atskaitomybės formas – balanso ir pelno (nuostolio) ataskaitų esmę, galima pavaizduoti jų tarpusavio ryšį laiko aspektu:

pelnas arba nuostolis, priskirtinas mažumos daliai; ir

Per ataskaitinį laikotarpį uždirbtą pelną paskirsto savininkai, tačiau nebūtinai išsimokėdami dividendus, tik tam tikrą jo dalį rezervuodami įvairiems tikslams arba palikdami kaip nepaskirstytą pelną. Savininkai dividendus gauna konkrečiais pinigais, o ne abstrakčiu pelnu. Tačiau visuotiniame akcininkų susirinkime įmonės akcininkai negali skirstyti pinigų, nors tą dieną jų gali būti labai daug ir nuostolingai dirbančioje įmonėje arba atvirkščiai: įmonė gali būti uždirbusi daug pelno, tačiau akcininkų susirinkimo dieną gali visai neturėti pinigų dėl didelių pirkėjų įsiskolinimų įmonei, ar dėl to, kad daug lėšų buvo investuota į įmonę. Todėl savininkai ir skirsto ne pinigus, o pelną. Nurodydami, kiek kokiems tikslams jie skiria nuosavybės, tuo pačiu apriboja ir turto paskirstymą, nes visos skolos turi būti dengiamos turtu, dažniausiai pinigais.

Visa ši procedūra yra pateikiama pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitoje. Ji susieja pelno arba nuostolio ataskaitą ir balansą.

Praktikoje taikant periodiškumo principą per tam tikra ataskaitinį laikotarpį priskiriama tik tuo metu uždirbtas pajamas bei patirtas sąnaudas, remiantis Bendrųjų apskaitos principų taisyklėmis. Lietuvoje pelnas apskaičiuojamas pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą, kuriame nurodoma, kaip turi būti apskaičiuojamas pelnas, kaip jis turi būti paskirstomas ir pan.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3930 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Pelno nuostolio ataskaita
    7 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pelno nuostolio ataskaita. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-nuostolio-ataskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:04
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo