Pelno samprata


Įvadas. Pelno samprata nuo sąvokos atsiradimo iki XX a. Ištakos. Ekonomika ir chremastika. Viljamas Petis. Anne Robert Jacąues Turgot. Adamas Smith‘as. Dovydas Rikardas. Pelno samprata XX a. Pab. – XXI a. Pr. Pelnas- atlyginimas už iniciatyvą. Prigimtis. Rizikavimas. Pelno skirtumas. Įmonininkas šiuolaikinėje gamyboje. Pelnas finansinėje apskaitoje. Pelno sąvoka apskaitoje. Pagrindinės pelno rūšys. Pelningumas. Pelno (nuostolio) ataskaita. Priedai. Pilnoji pelno (nuostolio) ataskaitos forma. Trumpa pelno (nuostolio) ataskaitos forma. Išvados. Literatūra.

Tyrimo aktualumas: Bet kuris mokslas iš prigimties yra istorinis, ir bet kuri žmonių veikla būtinai remiasi ankstesniųjų kartų patirtimi. Skirtinga ideologija, skirtingos pasaulėžiūros pirmiausia atspindi nevienodą istorijos sampratą. Ši mintis glaustai išreikšta K. Markso ir F.Engelso „Vokiečių ideologijoje“ tokiu sakiniu: „Mes težinome vienintelį mokslą, istorijos mokslą“.Dabar ekonomika braunasi į kiekvieno žmogaus gyvenimą, ir žmonės stengiasi daugiau apie ją žinoti. Būtų keista atsakymų į šiandienos klausimus ieškoti praėjusių amžių ekonomistų raštuose. Bet pažintis su jų pažiūromis padeda geriau suprasti ir teisingiau vertinti dabartį.

Tyrimo problema: Pelno svarba ekonomikoje.

Tyrimo objektas: pelnas.

Tyrimo tikslas: Išanalizuoti pelno sampratos raidą nuo pat ištakų iki dabar.

Tyrimo uždaviniai:

1.Atskleisti pelno bei įmonininko (pelno siekiančio žmogaus) sampratos istoriją.

2.Atskleisti pelno bei Įmonininko sampratą šiomis dienomis.

3.Išsiaiškinti praeities pelno sampratos ryšius su dabartimi.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (5203 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Pelno samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Pelno samprata. (2013 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:26
×