Pensijų fondai


Pensiju draudimas referatas. Pensiju fondai referatas. Privatus pensiju fondai lietuvoje. Pensiju fondai kursinis. Pensiju fondai referatai. Pensijų fondai darbai nemokamai. Pensiju fondu rekomendacijos. Pensiju fondu kurimosi istorija. Belgijos pensiju sistema. Pensiju fondu sistema lietuvoje referatas.

Įvadas. Pensijų fondų kūrimosi istorija. Privataus pensijų fondo verslo aplinka Lietuvoje. Potencialūs investuotojai į pensijų fondus. Pensijų fondų veiklos priežiūra. Pensijų fondų įtaka ekonomikai. Pensijų fondų ateitis Lietuvoje. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra.

Kadangi pensijų fondų paslaugų paklausa yra (ją skatina Sodros deficitas, pensininkų perkamoji galia, merdinti kapitalo rinka, investicijų stygius), turėtų būti ir pakankama paslaugų pasiūla, tačiau taip nėra – esama ir dirbtinių, ir natūralių kliūčių. Savaime suprantama, kad pelno siekiančiai organizacijai, nepaisant jos misijos svarbos ir garbingumo, gyvybiškai svarbus pelningos veiklos užsitikrinimas. Priešingu atveju turės įsikišti valstybė, o tai pažeis sąžiningos konkurencijos sąlygas, ir ilgainiui mechanizmas išsiderins.

Analizuojant 1999 metų, vienų iš sunkesnių Lietuvos ekonomikai metų, Statistikos departamento atliktus namų ūkio biudžeto tyrimus, pastebėta keletas reikšmingų faktų, galinčių daryti įtaką socialinė apsaugos reformos raidai. Tyrimai atlikti pagal EUROSTAT reikalavimus, juose dalyvavo 2083 įvairiausių Lietuvos rajonų namų ūkiai. Dalyviai atrinkti atsitiktinių imčių metodu, naudojant gyventojų registrą bei kaimo seniūnijų sudarytus namų ūkių sąrašus. Susumavus rezultatus, gauti duomenys ne tik apie pajamas, kurių patikimumu galima abejoti dėl respondentų subjektyvių sumetimų, bet ir išlaidas.

Duomenys rodo, kad namų ūkis 1999 metais per mėnesį išleido 425,30 Lt vienam savo nariui, t. y. 20414,40 Lt per metus, jei tarsime, kad namų ūkiui atstovauja 4 nariai. Turint omenyje, kad dirba 2 iš jų, o dirbančiųjų Lietuvoje yra apie 1.4 mln. (Sodros duomenimis, šiek tiek mažiau dėl nelegalaus darbo), gauname, kad namų ūkiai išleidžia – vadinasi, apytikriai tiek pat gauna ir pajamų – apie 14,3 mlrd. Lt. Atmetus iš šios sumos pačios Sodros 3,5 mlrd. Lt išmokų, galima teigti, kad dirbantiesiems per metus įvairiomis formomis išmokama apie 11 mlrd. litų. Nesunku nustatyti, kad atlyginimai siekia apie 16,5 mlrd. Lt, o Sodra nuo tokios sumos turėtų gauti per 5 mlrd. litų pajamų. Vadinasi, trūkstami 1.5 mlrd. litų (skirtumas tarp teoriškai gautinų 5 mlrd. litų pajamų ir realiai gaunamų 3,5 mlrd. litų) atspindi keletą milijardų, išmokamų dirbantiesiems tiesiog į “rankas”. Tai ir galėtų būti vienas iš taip reikalingų rezervų pensijų fondų veiklai.

Turint ilgalaikius reformos tikslus ir siekiant šias pajamas legalizuoti, reikėtų priimti keletą sprendimų:

Vertybinių popierių komisija šiuo metu yra finansuojama tiktai iš valstybės biudžeto. Valstybinės priežiūros institucija turėtų būti išlaikoma iš rinkos dalyvių įnašų, nes kaupimas fonduose yra savanoriškas, jame dalyvauja ne visi gyventojai, ir jį vykdo pelno siekiančios organizacijos.

Priežiūros institucija turi stebėti, analizuoti ir tikrinti ne tik pačių pensijų fondų, bet ir jų valdymo organų veiklą. Valdymo organų darbo kokybė yra paties pensijų fondo reikalas. Jei fondo savininkų ji netenkina, valdytojai yra keičiami. Visiškai nėra būtinybės priežiūros institucijai tikrinti ar kitaip įsikišti į savarankiško ūkio subjekto - pensijų fondo valdymo organų darbą

Lietuva priskiriama prie besivystančių šalių, turinčią daug neišnaudotų rezervų bei gana kvalifikuotą darbo jėgą. Besivystančios šalys, kurių ekonomika pereina į augimo fazę, vystosi daug sparčiau negu išsivysčiusios šalys, todėl įmonių akcijoms, į kurias investuoja privatūs fondai, visada būdingos spartaus brangimo tendencijos. Šiuo laikotarpiu laisvos lėšos persilieja iš obligacijų į akcijų rinką, kas dar labiau stimuliuoja ekonomiką. Akcijos brangsta, nuolat susidaro antpelniai, leidžiantys susidaryti rezervams galimoms krizėms amortizuoti.

Pradėjus veikti pensijų fondams, padidės taupymas, dėl to augs investicijos, ir tai vėlgi turės teigiamos įtakos ekonomikos augimui. Šiuose fonduose sukauptos lėšos bus didžiulė kapitalo, taip reikalingo įmonėms plėstis, pasiūla. Pensijų fondai darys poveikį kapitalo rinkai. Taip pat sumažės mokesčių vengimas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (3566 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vincas
  • Pensijų fondai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pensijų fondai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pensiju-fondai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 02:51
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo