Pensijų fondų analizė referatas


Klaipėdos universitetas. Pensijų fondų analizė. Darbo uždaviniai. Pensijų fondų veikla teoriniu aspektu pensijų sistemos reformos prielaidos. Pensijų fondų samprata. Pensijų fondų klasifikavimas. Ir iii pakopos pensijų fondų analizė ii pakopos pensijų fondų analizė. Pensijų sistemų reformavimas es valstybėse ispanija.


Tikslas – išanalizuoti Lietuvos pensijų fondų veiklą, bei įgyvendintas reformas pensijų sistemoje, bei palyginti su ES valstybėse vykdomomis pensijų reformomis.

Darbo uždaviniai:

3. Išanalizuoti II ir III pakopos pensijų fondų trūkumus ir privalumus;

A Ritzas teigia, kad pensijų reforma atspindi faktą, kad didėjantis vyresnių žmonių skaičius ir didėjantis ilgaamžiškumas lemia išlaidų pensijoms augimą ir ilgalaikio finansinio vystymosi poreikį. Reformos labai dažnai formuojamos kaip tam tikras tam tikroje srityje esančio palikimo tęsinys. Reformų tikslai yra daugiau veiksmų laisvės, daugiau supratimo apie sąnaudas, didesnė orientacija į klientą, procesų ir veiklos paspartinimas bei paslaugų kokybės gerinimas.

D.D. Hoskinas teigia, kad pensijų sistemų reformų prielaidos yra sumažinti finansavimo išlaidas ir apriboti išankstines pensijas, padidinti išėjimo į pensiją amžių vyrams ir moterims, skatinti daugiapakopių pensijų sistemų plėtrą, finansuojamą einamųjų išmokų sistema ir kaupiamosiomis sistemomis.

Apibendrinant, galima teigti, pensijų kaupimo sistema – tai galimybė kiekvienam užsitikrinti finansiškai aprūpintą senatvę.Su pensijų fondu galima sudaryti sutartį, kad draudėjas palaipsniui ar iš karto sumokės bendrovei tam tikrą pinigų sumą, o bendrovė draudėjui vėliau kasmet mokės pastovų atlyginimą, vadinamą pensija. Kiekvienam fondo dalyviui atidaroma speciali pensijų sąskaita, kurioje teisiškai pensijų kaupimo dalyvių lėšos yra atskirtos nuo pačios kaupimo bendrovės lėšų.

II IR III PAKOPOS PENSIJŲ FONDŲ ANALIZĖ

Mažos akcijų dalies pensijų fondai yra šiek tiek didesne rizika. Pagrindinis tikslas šio fondo per vidutinį ar ilgesnį laikotarpį uždirbti vidutinę grąžą. Investuojama rizikingiau. Trečiasis tipas yra vidutinės akcijų dalies, tai dar didesnės rizikos fondas. Fondo tikslas toks pat per vidutinį ar ilgesnį laikotarpį uždirbti vidutinę grąžą, patartina tokį fondą rinktis žmonėm, kuriems likę iki pensijos 7-15 metų. Ketvirtasis fondo tipas yra akcijų, taip pats rizikingiausias fondo tipas, tačiau iš šio fondo gaunama didžiausia grąža.

Šioje diagramoje matome vidutinės akcijų dalies pensijų fondų standartinius nuokrypius. Šiuo atveju standartinis nuokrypis parodo, kuris fondas dirba pelningiausiai, kuo mažesnis standartinis nuokrypis tuo fondas dirba pelningiau.

Kaip matome, iš diagramos pelningiausiai dirbo,, danske pensija 50“ fondas per praėjusius 5 metus jo standartinis nuokrypis siekė 4,52%. Žiūrint į ,,Swedbank pensija 3‘‘ fondo standartinį nuokrypį matome, kad jis per 10 metų laikotarpį sumažėjo 0,16%, tai rodo, kad fondo investicinė veikla tampa pelningesnė.

Akcijų pensijų fondų veiklos rezultatai, grąžos šių fondų yra pakankamai didelės, DNB papildomos pensijos 100 fondas per praėjusius 3 metus turėjo net 13,40 grąžą.

Apibendrinant šį skyrių galime teigti, kad pensijų fondų pasirinkimo galimybės yra gana didelės. Iš Lietuvos bankų ataskaitų duomenų matome, kurie fondai investuoja pelningai, kurių grąžos yra teigiamos, taip pat galime pelningumą įvertinti analizuodami kiekvieno fondo standartinį nuokrypį, kuris ir rodo mums fondo pelningumą. Tačiau vertindami fondo pelningumą turime atsižvelgti ir jo egzistavimo laikotarpį. Fondai, kurie dirba dar labai trumpą laikotarpį atitinkamai jų grąžas, sunku vertinti.

  • Microsoft Word 151 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2836 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Pensijų fondų analizė referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Pensijų fondų analizė referatas. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pensiju-fondu-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 05:57
×