Pensijų fondų palyginamoji analizė


Daudimo referatas. Įvadas. Pensijos kaupimas. Lietuvos pensijų kaupimo sistema ir pensijų pakopos. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Visuomenės senėjimas yra pagrindinė priežastis dėl ko verta domėtis pensijų fondais ir ieškoti efektyvesnių sprendimų, galinčių užtikrinti ilgalaikį socialinės apsaugos finansinį tvarumą. Didėjant pensijinio amžiaus žmonių, mažėja socialines įmokas mokančių asmenų skaičius, todėl pusiausvyra tarp dirbančių asmenų ir senatvės pensijų gavėjų užtikrinimas bei socialinių įmokų ir išmokų subalansavimas tampa praktiškai neįgyvendinama užduotimi. Tikslinga įvertinti, kaip vykdomos pensijų sistemos reformos, nes tai ateityje galėtų sumažinti neigiamas ekonomines ir socialines pasekmes.

Darbo objektas – pensijų fondai Lietuvoje.

Darbo tikslas – palyginti pensijų fondus Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra bazinė pensija;

Išsiaiškinti kas yra II ir III pakopos pensijų fondai;

Apžvelgti esamus II ir III pakopos pensijų fondus;

Išsiaiškinti kaip išsirinkti pensijų fondą.

Darbo metodai: Statistinių duomenų analizė, internetinių straipsnių bei leidinių duomenų sisteminimas ir grupavimas.

Kuo anksčiau pradedamas pensijos kaupimas, tuo anksčiau pasirenkami pensijų fondai, tuo lengviau gyventi senatvėje. Niekada nevėlu pradėti taupyti savo pensijai. Pasinaudodami sudėtinių palūkanų galia, senatvėje galėsime mėgautis gyvenimu labiau, nei bet kada. Laikai, kai valstybė pasirūpindavo mūsų pensija, po truputį grimzta užmarštin. Skęstančiojo gyvybė – jo paties reikalas. Lygiai taip pat ir pensijos kaupimas – paties žmogaus reikalas. Logiškai pagalvojus, ilgėja gyvenimo trukmė, tai sąlygoja, kad Lietuvoje pensininkų skaičius tik didės. Pensininkus išlaikyti turi darbuotojai. Šiuo metu vienam pensininkui išlaikyti tenka 4 darbuotojai ir šis santykis nuolat blogėja dėl emigracijos, gimstamumo rodikliai valstybėje taip pat neauga. Mokslininkai prognozuoja, kad dar po keturiasdešimt metų darbuotojų ir pensininkų santykis bus 2 prie 1, kas tuomet uždirbs pensiją? Realybė tokia, kad pensijos kaupimas yra kiekvieno asmeninis reikalas.Nežinome kokių sprendimų imsis vyriausybė ir Seimas, siekdami spręsti SODROS problemas. Tai, kad visą gyvenimą sąžiningai mokame mokesčius valstybei, dar nereiškia, kad valstybė sąžiningai atsiskaitys ir su mumis. Pensijos laikotarpiu iš valstybės atgausime tik apie ketvirtadalį per visą gyvenimą valstybei sumokėtų mokesčių. Senatvėje būti priklausomam nuo vienintelio pajamų šaltinio išties rizikingas dalykas. Šiais laikais pensija turime pasirūpinti patys.

Pensijos kaupimas prasideda nuo klausimo kiek pinigų mums reikės kai išeisime į pensiją. Išlaidos pensijoje turi būti paremtos mūsų poreikiais, o ne iš piršto laužtais pamąstymais. Būkime sąžiningi sau, planuodami kaip norime gyventi pensijoje ir skaičiuodami kiek tai mums kainuos. Apskaičiuokime kiek turime sutaupyti, šiem poreikiams įgyvendinti.

Jeigu valstybės pensijų sistema, negali užtikrinti mūsų siekiamo pragyvenimo lygio senatvėje, verta pamąstyti apie kitas investavimo alternatyvas.

Kitas II pakopos pensijų fondų privalumas yra tas, kad viskas kas sukaupta II pakopos pensijų fonde priklauso tik kaupiančiajam asmeniui, o valstybė į ją neturi jokių teisių. Net ir kaupiančiajam asmeniui mirus, neišmokėtą pensijos dalį pavedės mūsų vaikai ar anūkai. Šiais privalumai negalėsime pasinaudoti gaudami tik bazinę pensiją.

 • Draudimas Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Raimonda
 • 14 puslapių (2758 žodžiai)
 • Universitetas
 • Daudimo referatai
 • Microsoft Word 802 KB
 • Pensijų fondų palyginamoji analizė
  10 - 8 balsai (-ų)
Pensijų fondų palyginamoji analizė. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/pensiju-fondu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 07:49