Pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems į kitas valstybes


Pensijos isvykusiems is lietuvos. Pensija isvykusiems. Pensijos isvykusiems. Pensija išvykusiems iš lietuvos. Senatves pensija referatas. Našlaičių pensijos mokėjimas išvykusiems į jav. Pensija uždirbtas stažas rusijoje. Pensija uždirbta užsienyje. Www.laisku rasymas isvykusies. Lietuva pensija isvykusiems.

Pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems į kitas valstybes. Valstybinių socialinio draudimo pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems gyventi į kitas valstybes. Valstybinių socialinio draudimo pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems gyventi į kitas valstybes, su kuriomis lietuvos respublika yra sudariusi tartpautines sutartis dėl pensijų mokėjimo. Išvados.

Valstybinio socialinio draudimo fondas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikia informaciją tiek išvykstantiems nuolat gyventi ir dirbti į užsienio valstybes asmenims, tiek ir sugrįžtantiems emigrantams. Fondo užsienio išmokų skyrius užtikrina socialinių garantijų persikėlimo bei sumavimo galimybes. Es šalyse, taip pat rusijoje, ukrainoje bei baltarusijoje legaliai dirbę bei į lietuvą grįžtantys asmenys gali kreiptis į šį skyrių siekdami persivesti užsienyje uždirbtas senatvės, netekto darbingumo, bei našlių/našlaičių pensijas, o taip pat ligos, nelaimingo atsitikimo, mirties, motinystės/tėvystės pašalpas. Šiuo metu asmenys iš jav ar kanados negali persikelti užsienyje uždirbto stažo, ar pensijų, todėlužsienio išmokų skyriaus paslaugos tokiems asmenims apsiriboja konsultacijomis apie tokių asmenų socialinių garantijų galimybes lietuvoje.

Jeigu pensininkas išvyksta gyventi į europos sąjungos narę arba europos ekonominės erdvės valstybę, vadovaujantis europos tarybos reglamentu bei nuostatomis, lietuvoje paskirtas pensijos mokėjimas jam bus tęsiamas.

Jeigu senatvės pensininkas išvyksta gyventi į valstybę, su kuria lietuva yra sudariusi dvišalę tartpautinę sutartį dėl pensijų mokėjimo, senatvės pensija jam mokama taip, kaip nustatyta sutartyje.

Sutartyse taip pat įtvirtinamas draudimas diskriminuoti dėl pilietybės. Tai svarbus principas demokratinėse valstybėse, kuris yra pagrindas išmokų eksportui į kitas valstybes. Taip pat įtvirtinamas kitas nediskriminavimo dėl gyvenamosios vietos principas. Nustatant teisę į pensiją, kuri priklauso nuo draudimo stažo, vienos šalies kompetetinga įstaiga, apskaičiuodama stažą, prireikus atsižvelgia į draudimo laikotarptius, įgytus pagal kitos šalies teisės aktus.

Sutartyje su kanada įtvirtinamas minėtas nediskriminavimo principas:

„jeigu šioje sutartyje nenumatyta kitaip, bet kuriam nurodytam asmeniui pagal kurios nors šalies teisės aktus mokamos išmokos, įskaitant išmokas, į kurias teisė buvo įgyta pagal šią sutartį, negali būti mažinamos, keičiamos, stabdomos arba nutraukiamas jų mokėjimas tik dėl to, kad tas asmuo yra kitos šalies teritorijoje“.

Sutartis su jav yra specifinė tiek savo forma, tiek nustatytomis taisyklėmis.

Nustatoma jog „ištarnauto laiko pensijos ar senatvės išmokos, taip pat maitintojo netekties išmokos apskaičiavimas ir šių išmokų išmokėjimas bus atliekami pagal tokias pat taisykles, kurios taikomos mokančiosios šalies piliečiams“.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1965 žodžiai)
  • Tomas
  • Pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems į kitas valstybes
    10 - 3 balsai (-ų)
Pensijų mokėjimas asmenims, išvykusiems į kitas valstybes. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pensiju-mokejimas-asmenims-isvykusiems-i-kitas-valstybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 06:53
×