Pensijų reforma (2)


Ekonomikos referatas. Įvadas. Socialinio draudimo sistema. Socialinio draudimo sistemos esmė. Valdymo sistema. Valstybinio socialinio draudimo rūšys. Problema. Pensijų fondai. Pensijų fondų esmė. Pensijų sistemos pakopos Lietuvoje. Pensijų fondų trūkumai. II pakopos pensijų fondų privalumai. Problema. Gyvybės draudimas. Gyvybės draudimo esmė. Tradicinis gyvybės draudimas. Investicinis gyvybės draudimas. Gyvybės draudimas socialinės apsaugos sistemoje. Problema. Investiciniai fondai. Investicinių fondų esmė. Investicinių fondų privalumai ir trūkumai. Problema. Išvados. Naudota literatūra.


Tiesa, kartų solidarumu paremta einamojo finansavimo pensijų sistema Lietuvoje užtikrina gana nedideles pensijas - tarp ES valstybių narių jos vienos mažiausių. Mes pralenkiame tik Rumuniją ir Bulgariją, net tarp Baltijos šalių Lietuvoje pensijos yra mažiausios. O nuolat skambantys neatsakingi atsakingų politikų pareiškimai, įtikinėjimai apie greitą Sodros bankrotą ir kad ateinanti karta pensijų Lietuvoje neturės iš viso, privedė prie to, kad net sunku suskaičiuoti, kiek žmonių emigravo iš Lietuvos. Pensijų sistemos reformos rezultatai pasimato tik po kelių dešimtmečių nuo jos pradžios, kai sistemos dalyviams, mokėjusiems įmokas, ateina laikas gauti išmokas. Taigi tema pensijų sistemos reformos Lietuvoje yra aktuali šiandien, nes ekonominės krizės pasekmės-nedarbas ir migracija, neigiamos demografinės tendencijos šalyje Lietuvoje sukūrė tokią blogą situaciją su pensijomis, jog apie ją nekalbėti tiesiog neįmanoma. Gimstamumas šalyje vis mažėja, o visuomenė ir toliau sensta, todėl nebėra jaunų žmonių, kurie būtų pajėgūs išlaikyti senolius.

  • Ekonomika Referatai
  • 2013 m.
  • Kotryna
  • 25 puslapiai (7359 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 153 KB
  • Pensijų reforma (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Pensijų reforma (2). (2013 m. Lapkričio 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/pensiju-reforma-2.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:01