Pensijų sistemų reformos Baltijos šalyse


Pensijų reformos baltijos šalyse. Pensiju reforma baltijos salyse. Baltijos saliu pensijos. Baltijos saliu pensiju reformos vertinimas. Baltijos saliu pensiju sistemos. Iii pakopos pensijų fondai baltijos šalyse. Trecios pakopos pensiju fondai baltijos salyse. Baltijos salyse pensiju fondai. Rašto darbas apie pensiju reformas. Pensiju reformos trukumai.

Įvadas. Kas tai yra pensijų sistemos reforma. Buvusios pensijų reformos trūkumai baltijos šalyse? Iii-jų pakopų pensijos sistema baltijos šalyse. Pensijų fondų kūrimosi problemos baltijos šalyse. Pensijų fondų trūkumai. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra.

Šiandien esame jauni, aktyvūs, gauname pakankamai stabilias pajamas ir retai susimąstome apie tai, jog sulaukus garbaus amžiaus gali pasitikti kitokia kasdienybė. Gyvenimo trukmei ilgėjant tampa vis svarbiau pasirūpinti pajamomis senatvėje. Ar yra alternatyvų, kurios užtikrintų, jog gyvenimas ir vėliau bus toks, kokio tikimės užsitarnavę per ilgus sudėtingo darbo metus? Valstybei sunkiau spręsti pagyvenusių žmonių gerovės klausimą, kadangi tą patį pyragą , susidedantį iš dabartinių mokesčių mokėtojų įmokų, tenka dalinti vis didesniam pagyvenusių žmonių būriui. Ši problema sprendžiama įdiegus pensijų kaupimo sistemą, kurioje žmogus pats gali kaupti lėšas savo senatvei.

Savaime suprantama, kiekvienas norėtų, kad, nutrūkus darbinei veiklai, gyvenimo sąlygos nepablogėtų arba būtų panašios į ateities visuomenės vartojimo kokybę. Sunku numatyti ateitį, nes raidos procesas labai spartus. Šiandien sunkiai įsivaizduojame, ko, kiek ir kaip reikia sukaupti, kad jaustumės visaverčiais visuomenės nariais arba kad galėtume bent minimaliai naudotis sukuriamomis gėrybėmis. Kaupti galima įvairiai: pasirūpinti būstu, įsigyti drabužių, avalynės, buities technikos bei kitokių vertybių, tačiau neįmanoma sukaupti maisto produktų, elektros bei šilumos energijos ir daugelio kitų reikalingų dalykų, o taip pat ir tų, kurie ateityje bus gyvybiškai reikalingi, bet šiandien dar nėra sukurti. Kaupti – taupyti, galima tik tai, ką ateityje bus galima iškeisti mainų būdu į norimą kiekį pakankamos kokybės šių vertybių. Atrodo, buvo rasta tinkamo sprendimo formulė: žmonijos egzistavimo pagrindas yra prekių bei paslaugų gamyba, todėl, norint turėti apsirūpinimo senatvėje garantijas, nuolat kasmet reikia tapti šio pagrindo bendrasavininku, ir tai savo ruožtu suteiks teisę naudotis sukurtu produktu. Šiuos tikslus įgyvendinti padeda savanoriški kaupiamieji pensijų fondai.

Baltijos šalys ne taip seniai išsivadavo iš komunistinės sistemos, kur buvo visuomeninė gamybos priemonių nuosavybė, todėl tapti realiu savininku, ir egzistuoti pensijų fondams, nebuvo galimybių. Dar anksčiau to padaryti taip pat nebuvo galima, nes pirmasis fondas buvo įkurtas tik 1950 metais – kai šalys jau buvo pakeliui į brandų socializmą , todėl baltijos šalių gyventojams buvo gerai pažįstama tik valstybinė pensijų sistema.

Subrendo naujas etapas – privačių pensijų fondų kūrimas ir plėtojimas, nes baltijos šalių socialinio draudimo reformos tapo būtinos ir neišvengiamos.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3283 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Pensijų sistemų reformos Baltijos šalyse
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pensijų sistemų reformos Baltijos šalyse. (2010 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pensiju-sistemu-reformos-baltijos-salyse.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:58
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo