Pensininkai mūsų visuomenėje


Šeimyninė padėtis, būsto sąlygos. Pajamos. Moterų dominavimas tarp senimo ir senimo teritorinis pasiskirstymas. Pagyvenusių žmonių problemos – visuomenės problemos. Išvados.


Sužinosime, kokiuose būstuose gyvena vyresni ir jaunesni žmonės, kaip jie įrengti, kokiais patogumais tenkinasi. Taip pat sužinosime vyresnių žmonių problemas ir ką mes visuomenė, galime padaryti, kad garbaus amžiaus žmogus galėtų gyventi, kuo įmanomą pilnavertiškesnį gyvenimą, kaip jie jaučiasi, gyvena sulaukus tokio garbaus amžiaus, taip pat išsiaiškinsime apie jų ir mūsų visuomenės gaunamas pajamas.

Darbo tikslas- Išsiaiškinti, kaip penksinkai prisitaiko mūsų visuomenėje.

Darbo objektas- Pencininkai visuomenėje.

Darbo metodai: Aprašomoji palyginamoji analizė.ŠEIMYNINĖ PADĖTIS, BŪSTO SĄLYGOS

Gyvenimui įpusėjus, dauguma žmonių turi gyvenimo partnerį, ir nedaug tokių, kurie taip ir nesukūrė šeimos arba, praradę sutuoktinį vėl tapo vieniši našliai ar išsiskyrę. Tačiau su amžiumi šeimyninė padėtis keičiasi, tai būdinga vidurinio amžiaus gyventojams. Su kiekviena vyresne amžiaus grupe susituokusių skaičius sparčiai mažėja, o našlių didėja, tampa dominuojanti našlystė. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kas antras vyras būdamas net ir labai garbaus amžiaus gyvena kartu su sutuoktine, tuo tarpu šio amžiaus moteris vos kas trylikta turi dar gyvą sutuoktinį. Su amžiumi tiek moterys, tiek vyrai patyrę vis didėjančią riziką prarasti sutuoktinį ir prisiimti našlio vaidmenį, tačiau senyvo amžiaus moterims ši rizika kelis kartus didesnė negu vyrams. Tai galime daryti išvadas, kad gyvenant kartu su sutuoktiniu atsiradus būtinybei, pagalbos teikėjas yra šalia, akivaizdu, kad bent pusė vyrų gali tikėtis paramos iš sutuoktinės iki gilios senatvės, tačiau to paties amžiaus moterims tenka pasikliauti kitais socialinės paramos šaltiniais. Susiejus šiuos du faktus – kad tarp senų žmonių dominuoja moterys ir kad dauguma moterų yra praradusios artimiausią paramos šaltinį, - tampa akivaizdu, jog tarp senų žmonių dominuoja našlės.

Siekiant išlaikyti nepriklausomybę kuo ilgiau, senyvame amžiuje vis daugiau dėmesio skiriama į patogų būsto planavimą, įrangą ir pan. Senyvo amžiaus žmonės sąvoka ,,namai,, sieja su praeities prisiminimais, todėl jie ypač prisirišę prie jų.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1777 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Pensininkai mūsų visuomenėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Pensininkai mūsų visuomenėje. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pensininkai-musu-visuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:42
×