Per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės


Per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės. Įvadas. Darbo uždaviniai. Mikroorganizmai į maisto produktus patenka šiais būdais. Antroponozės. Toksikoinfekacijos. Mikrobinės intoksikacijos. Zooantroponozės. Parazitozės, plintančios per maistą. Parazitinių ligų profilaktika. Išvados.


Per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės.

Maistu plintančios infekcijos – tai grupė įvairių ligų, kuriomis žmogus gali susirgti valgydamas užkrėstą maistą ar gerdamas užkrėstus gėrimus. Todėl šiame darbe nagrinėsiu per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės Darbo objektas, per maistą plintančios ligos. Darbo iškeltas tikslas yra sužinoti kokios ligos plinta per maistą.

Išsiaiškinti kokios ligos plintas Išsiaiškinti kaip plinta Išsiaiškinti kaip naikinamos.

Mikroorganizmai į maisto produktus patenka šiais būdais.

Nuo gamintojų rankų Nuo įrangos Iš oro su dulkėmis ir dirvos dalelėmis Iš vandens ar ledo Nuo taros, pakavimo medžiagų Nuo nesveikų gyvulių, paukščių.

Per maisto produktus perduodamos ne tik bendros gyvūnams ir žmonėms ligos, bet ir ligos, pavojingos tik žmonėms. Dauguma tokių infekcijų vadinamos žarnyno infekcijomis Dizenterija Cholera Norvolko.

Mikrobinės intoksikacijos sukeliamos vien mikroorganizmų toksinų, pačių gyvų mikroorganizmų gali ir nebūti. Mikrobinės intoksikacijos skirstomos į bakterines ir grybines. Bakterinės intoksikacijos Stafilokokinė intoksikacija Grybinės intoksikacijos.

Parazitinės ligos, parazitų invazijos – ligos, kurias sukelia parazitinės kirmėlės, pirmuonys ir nariuotakojai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (504 žodžiai)
  • Kolegija
  • Migle
  • Per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės
    10 - 10 balsai (-ų)
Per maistą plintančios ligos ir jų kontrolės priemonės. (2016 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/per-maista-plintancios-ligos-ir-ju-kontroles-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:04
×