Per maistą plintantys infekciniai susirgimai ir zoonozės prevencinės priemonės jų valdymui


Įvadas. Situacijos analize. Reglamentuojantys teisės aktai.

Zoonozė – tai liga arba infekcija, kurią natūraliu būdu tiesiogiai arba netiesiogiai gyvūnai gali perduoti žmonėms. Žmonės užsikrečia nuo gyvūnų arba valgydami užsikrėstą maistą.

Darbo tikslas – išanalizuoti salmoneliozės bakteriją, išsiaiškinti jos plytimą bei prevenciją.

Taigi žmones vartodami šį produktą, negalėjo pastebėti pasikeitimų.

taikomas laisvas dedeklių vištų laikymo būdas, 3 dedeklės buvo laikomos pagal ekologinio žemės ūkio taisykles, 5 buvo taikomas dedeklių laikymas ant kraiko, 15 paukštynų dedeklės buvo laikomos narvuose. Paukštynuose pagamintų kiaušinių pakavimas ir rūšiavimas buvo vykdomas 14 kiaušinių pakavimo centrų, kiaušinių produktai buvo gaminami 3 kiaušinių gamybos įmonėse. Metų bėgyje Veterinarijos sanitarijos skyrius pagal patvirtintą 2014 m. planą koordinavo ir vykdė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų atliekamos kiaušinių ir kiaušinių produktų subjektų valstybinės kontrolės verifikavimą. Vykdant kiaušinių tvarkymo įmonių kontrolę, teritorinių VMVT pareigūnai vadovavosi skyriaus parengta Kokybės sistemos programa KT-2-2-18 ,,Kiaušinių pakavimo subjektų valstybinė kontrolė“.

rezultatais AB ,,Vievio paukštynas“ taikytos rinkos ribojimo priemonės, įmonės atsakingam asmeniui paskirta administracinė nuobauda. Vykdant medžiagų ir medžiagų likučių stebėsenos planą metų bėgyje paimti 179 stebėsenos mėginiai ir atlikti 12703 tyrimai. 3 kiaušinių mėginiuose paimtuose UAB ,,Zujų paukštynas“ buvo nustatyti kokcidiostatiko lasalocido likučiai, kurie viršijo didžiausią leidžiamą koncentraciją. Iš rinkos buvo pašalinta ir sunaikinta, kaip šalutiniai gyvūniniai produktai kiaušinių partija 1400 kg.

Taikomos kontrolės priemonės sąlygojo, kad 2013 metais ženkliai sumažėjo pagrįstų vartotojų skundų dėl kiaušinių kokybės

2012 metais vykdant kiaušinių ir kiaušinių produktų saugos ir kokybės kontrolę buvo tampriai bendradarbiaujama su Lietuvos paukštininkų asociacija, sprendžiant aktualias kiaušinių ir paukštienos gamybos sektoriuje susidariusias problemas. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje 2013-02-25 ir 2013-10-01 organizuoti darbiniai pasitarimai su Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovais ir nariais. Priimti protokoliniai nutarimai, kurių pagrindu teritorinėms VMVT buvo pavesta atlikti tikslinius patikrinimus prekybos vietose. Paukštynams nenaudojantiems vištų dedeklių lesinimui genetiškai modifikuotų žaliavų, parengti reikalavimai ir sudaryta galimybė kiaušinių pakuotes ženklinti atitinkama žyma, kas padidina tokiu būdu suženklintų kiaušinių konkurencingumą.

  • Biologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1844 žodžiai)
  • Aliona
  • Per maistą plintantys infekciniai susirgimai ir zoonozės prevencinės priemonės jų valdymui
    10 - 2 balsai (-ų)
Per maistą plintantys infekciniai susirgimai ir zoonozės prevencinės priemonės jų valdymui. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/per-maista-plintantys-infekciniai-susirgimai-ir-zoonozes-prevencines-priemones-ju-valdymui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:17
×