Perdangos plokštės permontavimas


Zenklai kranistui. Drenažinis kilimelis. Kaip nukelti perdengimo plokštes. Perdangos+plokciu+apsildymas+is+lauko. Perdangos plokstes renovacija. Stropai perdangos plokstem kelti. Kaip kelti perdangos plokstes. Ploksciu padejimas. Namo perdangos rekonstrukcijos. Ploksciu nukelimas.

Įvadas. Rekonstruojama perdanga. Darbo pasiruošimas. Krano parinkimas. Perdangos ardymo darbai. Gelžbetoninės plokštės keitimas. Baigiamieji darbai. Darbo sauga. Išvados. Literatūra. Šio kursinio tikslas aprašyti gyvenamo namo rekonstrukcijos ir renovacijos projektavimo procesą. Aprašyti vienos perdangos plokštės pakeitimo darbų eigą.

Atlikus tyrimus, nuspręsta kadangi namo perdangos plokštės buvo parinktos iš uab markučiai įmonės, tai keičiama plokštė bus užsakoma ir pagaminama toje pačioje įmonėje. Plokštė pagaminama iš c40/50 klasės betono kaip ir senosios plokštės. Matmenys paliekami tokie patys kaip ir senos: ilgis 5000 mm. , plotis 1200 mm. , aukštis 200 mm.

Kadangi senajai plokščiai ir n stogo konstrukciją sudaro; lauko plytelės, plytelių klijai, armuotas išlyginamasis sluoksnis, drenažinis kilimėlis, paroc šiltinimo vata, hidroizoliacija, nuolydkadangi perdangos plokštė keičiama tik viena tai visos stogo dangos nuardyti nereikia, nuardoma tik virš tos plokštės esančias medžiagas. Plokštės plotis yra 1,5 m pločio tai į šonus nuardoma dar po puse metro daugiau, kad būtu lengviau prieiti prie plokštės, ja nukelti ir sumontuoti naują.

Ardymo darbus pradedame nuo stogo dangos, elektrinio plakto pagalba nuardomos lauko plytelės. Tuomet pagal technologinę kortelę atmatuojama kur tiksliai yra keičiamos plokštės centras ir nubrėžiamos dvi linijos nuo plokštės centro maždaug po 1,3 m į šonus. Tuomet per atžymėtas linijas, per plokštės ilgį atliekami armuoto išlyginamojo sluoksnio pjovimo darbai. Atpjovus armuotą betoną atliekami ardimo darbai. Betonas ardomas su elektriniu plaktu.

Nuardžius armuotą išlyginamąjį betono sluoksnį, nuimamas perdangos apšiltinimas. Kastuvo pagalba nukasamas nuolydi formuojantis sluoksnis – smėlis. Smėlis dedamas šalia nes tapati ga norint pakeisti seną plokštę pirmiausiai reikia ją nukelti. Plokštės nukėlimui naudojam parinktą kraną mkg-. Kadangi senoje plokštėje nebėra plokštės kėlimo kilpų, jos buvo nupjaustytos, tai senai plokštei pakelti naudosim stropus, juos perjuosim per plokštę ir prikabinsim prie krano strėlės.

Nukėlus plokštę patikrinamas sienos paviršius ant kurios buvo padėta sena plokštė. Reikia patikrinti viršutinę mūro atramines dalis, jos turi būti vienoje plokštumoje (altitudžių skirtumas aukšto ribose neturi viršyti 10 mm. ). Jei blokai yra atskilę nuo bendro sienos mūro tai jas reikia pakeisti ir permūryti. Kai laikančios sienos viršutinę mūro dalis yra tvarkinga, tuomet klojamas naujas išlyginamasis 10 mm storio skiedinio sluoksnis, skiedinys išlyginamas tiesikliu ir jam įgijus 50% stiprį , montuojama nauja perdangos plokštė.

Plokštę montuoja montuotojai. Montuotojai montuojant plokštę stovi ant perdangos ir priima kranu paduodama plokštę, ją pareguliuoja kol nutaiko į reikiamą padėtį ir kranistui davę ženklą plokštė nuleidžiama ant mūro.

  • Microsoft Word 232 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (1562 žodžiai)
  • Kolegija
  • Perdangos plokštės permontavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Perdangos plokštės permontavimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/perdangos-plokstes-permontavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:39
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo