Perdangų iš polistireno liktinių klojinių technologinė kortelė


Įvadas. Pastato charekteristika. Statinio statybai tinkamo krano pasirinkimas. 23. Perdangų iš polistireno liktinių klojinių įrengimo technologija. Perdangų iš polistireno su lygtiniais klojiniais įrengimas. Kokybėskontrolė. Darbo sąnaudų, medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas. Darbų sauga. Technologinės kortelės aprašymas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Norint užtikrinti darbų kokybę, jų atitiktį projektui ir norminių dokumentų reikalavimams, darbuotuojų saugą ir sveikatą, būtina laikytis technologinėse kortelėse pateiktų sprendimų ir reikalavimų.

Kursinio darbo objektas – perdangų iš polistireno liktinių klojinių įrengimo technologinė kortelė.

Kursinio darbo tikslas – parengti perdangų iš polistireno liktinių klojinių įrengimo technologinę kortelę pagal pateiktus individualius projektus.

Pastatas yra vieno aukšto su mansarda individualus gyvenamasis namas. Šis namas yra statomas Klaipėdos rajone, Gindulių gyvenvietėje. Sklypo plotas 14 arų. Bendras patalpų plotas 145,15m2. Pastato matmenys: ilgis 11,82m, plotis, 9,42m. Pastato pirmo aukšto aukštis 2,50m, o antro aukšto aukštis 2,50m, pastato aukštis 7,41m. Pastate numatyta įrengti garažą.

Pastatas yra projektuojamas pagal energetiškai taupaus namo standartus. Projektuojamo namo pamatai yra monolitiniai. Sienos iš POROTHERM (250mm) keraminių blokelių. Perdangos iš surenkamųjų kiaurymėtųjų gelžbetoninių perdangos plokščių (PK-30-15-8; PK-48-12-8). Stogas dvišlaitis, jo konstrukcija susideda iš medinių gegnių, mūrtašių ir stygų. Stogo danga yra iš čiarpių skardos lakštų, šlaito nuolydis 26°. Išorinių sienų apdaila numatyta iš dekoratyvinio tinko.

Čia: h1 – atramos aukštis ant kurios remiasi montuojamas elementas, nuo krano stovėjimo atramos;

Pagal gautus duomenis pasirenku kraną – Faun ATF 30-2L. [1]

Visas sienoje ęsantis strypynas kartu su polistireno perdangos briauna bus užbetonuojamas vienu metu, kad neatsirastu betonavimo sluoksniu ir išlaikytų didžiausias galimas apkrovas.

Kai armatūros žiedas jau įrengtas aplink visą pastatą (ant išorinių sienų), tada yra montuojami mediniai klojiniai prie išorinių sienų briaunos, iš vienos pusės. Prieš montuojant medinius klojinius jie yra ištepami klojinių tepalu – mašininiu tepalu. Tepalas palengvina betono atskyrimą nuo formos medžiagos arba klojinio, garantuoja puikią gaminio išorinio paviršiaus kokybę, sumažina jo defektų – pūslių, įspaudų, gruoblėtumo – kiekį. Klojiniai montuojami tam, kad kai bus betonuojama šoninės sienos dalis, kur yra armatūros žiedas su polistireno plokštės briauna, neiškristų ar nepaslinktų betonas. Toje vietoje gausis vientisas, dailios formos monolitas. Klojiniai tvirtinami prie blokelių, kurių tvirtinimo dalies plotis siekia beveik per vieną blokelį. Tokie platūs klojiniai montuojami tam, kad atlaikytų spaudimą pilant bei tankinant betoną. Jie montuojami mūrviniais varžtais, sugręžiant dviem eilėmis vertikaliai, o horizontaliai kas 40 – 50 cm atstumu vienas nuo kito.

Kai statramsčiai sumontuoti tinkamai pagal aukšti ir išdėstymo tarpus, tada klojamos polistirolio plokštės. Plokštės yra trumpos ir siauros, todėl jų montavimas yra daug greitesnis nei ilgų ir plačių. Tokios polistireno plokštės yra labai lengvos, todėl jos gali būti montuojamos rankinių būdu.

Plokštės yra klojamos ant įrengtų statramsčių ir sienų. Nevisados atramos ar sienos būną tiksliai tiesios. Jeigu siena nėra lygi po polistireno plokštėmis dedamas išlyginimasis betono sluoksnis. Taipogi paklojus plokštes gali tekti lyginti ir pačius statramsčius, juos pakeliant ar nuleidžiant. Kai kurios plokštės gali buti per ilgos, tada jos trumpinamos nupjaunant, tačiau paprastu pjūklu tai padaryti nėra įmanoma dėl plokštėse ęsančių metalinių profilių. Tokiam darbui atlikti pirmiausiai tenka nupjauti polisterolio dali, o po to su diskiniu pjautuvu perpjauti metalinius profilius.

Suklojus ir išlyginus polistireno perdengos plokštes, jų susijungimo vietose iš apačios būtina užklijuoti, drėgmei atsparia lipnią juostą. Juosta klijuojama tam, kad pilant, o po to tankinant betono masę į tarpus tarp plokščių iš viršaus gali prasiskverbti betonas. Vėliau jis gali būti pašalintas, tačiau galima ir palikti, nes po to gali būti uždirbama.

  • Microsoft Word 953 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (5819 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marijus
  • Perdangų iš polistireno liktinių klojinių technologinė kortelė
    10 - 2 balsai (-ų)
Perdangų iš polistireno liktinių klojinių technologinė kortelė. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/perdangu-is-polistireno-liktiniu-klojiniu-technologine-kortele.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:22
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo