Perdraudimo bendrovė projektinis darbas


Daudimo projektas.

Įvadas. Perdraudimo teoriniai aspektai. Perdraudimo formos ir sutarčių rūšys. Išvados. Literatūra.


Draudikai perduodami dalį rizikos portfelio, susitarimo forma, siekia sumažinti prisiimtus įsipareigojimus kylančius iš sumokėtų įmokų. Perdraudimo bendrovės tikslas yra sumažinti draudimo bendrovių riziką raštišku susitarimu, paskirstant riziką alternatyvioms institucijoms. Perdraudimo kompanija gauna dalį didesnio potencialaus įsipareigojimo mainais už pinigus, kuriuos gaus pirminis draudikas priėmęs įsipareigojimus.

Kompanija, kurios draudimo portfelis diversifikuotas, yra žinoma kaip perleidžiančioji kompanija. Kompanija, kuri priima dalį potencialių įsipareigojimų už pasidalinimą draudimo įmoka, yra žinoma kaip perdraudikas.

Perdraudimas yra rizikos, kurią tiesioginis draudikas prisiima pasirašydamas draudimo kontraktą, dalies perdavimas antriniam draudikui, perdraudikui, kuris neturi tiesioginių santykių su draudėjų.

Perdraudimo veikla tiek teorijoje, tiek ir praktikoje pagal cedento ir perdraudiko tarpusavio prisiimtus įsipareigojimus dažniausiai yra skirstoma į fakultatyvinį (neprivalomąjį, pasirinktąjį), obligatorinį (sutartinį, privalomąjį) ir fakultatyvinį – obligatorinį.

Be to, fakultatyviojo perdraudimo išskirtinis bruožas yra tas, kad perdraudėjas ir perdraudikas turi galimybę individualiai vertinti riziką: cedentui – kiek pasilikti nuosavam išlaikymui, o cesionieriui – kokią dalį rizikos prisiimti. Neigiamas fakultatyvinio perdraudimo bruožas yra tas, kad cedentas turi perduoti rizikos dalį iki sudarydamas sutartį su draudėju. Dėl to cesionierius turi mažai laiko nuodugniai priimamos rizikos analizei.

Individualios rizikos įtraukiamos į sąrašą pagal grupes, ir, tokiu atveju, perdraudimo premija nustatoma kaip bendras procentas visoms rizikoms kiekvienoje grupėje. [6]

Jeigu įvyktų kokie nors pakeitimai draudimo sumos dydyje, rizika gali būti lengvai perkeliama iš vienos grupės į kitą. Nuostolius galima taip pat nustatyti pagal grupes.

Yra išskiriamos trys neproporcinio arba nuostolių viršijimo perdraudimo rūšys:

draudžiamojo įvykio nuostolių viršijimo perdraudimas.

nuostolių sumos viršijimo (metinio nuostolio perviršio) perdraudimas.

Visoms šioms trims formoms yra būdinga tai, kad cedentas nustato sumą arba metinių draudimo įmokų procentinę išraišką (procentą), iki kurios žalas dengia ar apmoka pats cedentas.

Ši suma vadinama prioritetu. Žalos dydį, kuris viršija cedento nustatytą prioritetą, apmoka perdraudikas iki sutarto perdraudiko atsakomybės maksimumo (perdraudiko atsakomybės linija arba atkarpa).[3]

 • Draudimas Projektai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Renata
 • 12 puslapių (2031 žodis)
 • Kolegija
 • Daudimo projektai
 • Microsoft Word 67 KB
 • Perdraudimo bendrovė projektinis darbas
  10 - 8 balsai (-ų)
Perdraudimo bendrovė projektinis darbas. (2016 m. Gegužės 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/perdraudimo-bendrove-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:59