Periodontologija ir nėštumas


Periodontologija ir nėštumas. Kaunas. Gingivitas ir periodontitas. Gingivitas – dantenų liga, kurios metu dantenos yra pažeidžiamos bakterijų sukelto uždegiminio proceso. Simptomai. GingivitoPeriodontito paraudusios dantenos. Tyrimai. Žiurkėnų patelėms į veną buvo suleista burnos bakterijų pagamintų toksinų. Tyrimai (II). Alabamos universitete M. Jeffcoat atlikto tyrimo metu tirtos 123 moterys. Bakterijų patekimas į kraujotaką. Hormonų pokyčiai nėštumo metu gali skatinti dantenų kraujavimą ir didesnį bakterijų kaupimąsi. Bakterijų prasiskverbimas per placentą. Kai burnos bakterijos patenka į motinos kraują ir pasiekia placentą. Eklampsija ir preeklampsija. Eklampsija – tai. Kūdikių sutrikimai. Pieš laiką gimę kūdikiai yra linkę į ilgalaikius sveikatos sutrikimus plaučių ligas. Kūdikių sutrikimai (II). Sutrikęs vaisiaus ir kūdikio augimas „Užprogramuoja“ rizikos veiksnius. Išvados. Labai svarbu prevencija ir laiku pradėtas periodontologinių ligų gydymas. Literatūra.

Gingivito:Periodontito: paraudusios dantenos; dantų paslankumas; paburkusios dantenos; pūlingos dantenos; spalvos pokyčiai; blogas burnos kvapas; skausmas; dantų klibėjimas; kraujavimas. dantenų nusmukimas ir šaknų apsinuoginimas.

Žiurkėnų patelėms į veną buvo suleista burnos bakterijų pagamintų toksinų. Suleidus mažas dozes: 15 proc. žiurkėnų patelių persileido, 30 proc. gimusių žiurkėnų buvo nenormaliai mažo svorio. Suleidus dideles dozes: 100 proc. žiurkėnų persileido.

Hormonų pokyčiai nėštumo metu gali skatinti dantenų kraujavimą ir didesnį bakterijų kaupimąsi. Bakterijos iš dantų apnašų gali patekti į kraujotaką per mažas žaizdeles dantenose ir keliauti po visą kūną.

Pieš laiką gimę kūdikiai yra linkę į ilgalaikius sveikatos sutrikimus: plaučių ligas,astmą,psichikos sutrikimus,cerebrinį paralyžių.

  • MS PowerPoint 1591 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Periodontologija ir nėštumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Periodontologija ir nėštumas. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/periodontologija-ir-nestumas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:35
×