Personalas kursinis


Įvadas. Personalo atranka ir priėmimas valstybės tarnyboje. Atranką ir priėmimą reglamentuojantys dokumentai. Reikalavimai įsidarbinant į valstybės tarnybą. Priėmimas į valstybės tarnautojų pareigas. Priėmimas į karjeros valstybės tarnautojų pareigas. Priėmimas į politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigas. Priėmimas į įstaigų vadovų pareigas. Pakaitinių valstybės tarnautojų priėmimas. Konkurso paskelbimas ir dokumentų priėmimas. Atrankos testai ir atrankos komisijos veikla. Personalo organizavimo tobulinimo perspektyvos valstybės tarnyboje. Personalo atranka ir priėmimas vilniaus rajono savivaldybės administracijoje. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos apibūdinimas ir esamos situacijos nagrinėjamu klausimu analizė. Kokybės politika. Tyrimo paskirtis ir metodai.

Kursinio darbo aktualumas ir reikšmingumas. Pavienio darbuotojo galimybės paveikti darbdavį yra labai ribotos, todėl LR Darbo kodekso nuostatos, reglamentuojančios kolektyvinius darbo santykius, sukuria teisinį pagrindą suburti darbuotojus, kad būtų galima įveikti ekonomiškai stipresnę darbo teisinių santykių šalį – darbdavį. Dažnai nurodoma, kad kolektyvinių santykių subjektai yra profesinės sąjungos ir darbdaviai arba jų asociacijos, tačiau, mano nuomone, teisingiau kolektyvinių darbo santykių subjektu laikyti ne profesinę sąjungą, bet pačius darbuotojus, t.y. jų kolektyvus, kuriuos atstovauja profesinės sąjungos arba darbo tarybos. Naujajame LR Darbo kodekse derinant darbo santykių subjektų interesus įtvirtinama socialinė partnerystė, jos formos ir principai. Daug dėmesio LR Darbo kodekse skirta ir kolektyvinėms sutartims, kurios yra lokaliniai teisės aktai (ūkio šakos, teritorinės, atskiros įmonės ir kt.), reglamentuojantys daugelį darbo, jo sąlygų, darbo apmokėjimo, darbo ir poilsio laiko ir kitus klausimus. Šiais klausimais literatūros nėra daug, kolektyvinės sutartys sudaromos ne visose įmonėse, o LR Darbo kodeksas leidžia daug klausimų, susijusių su darbu, reglamentuoti būtent kolektyvinėje sutartyje. Mano nuomone, būtent minėta situacija ir reali padėtis lemia kursinio darbo aktualumą ir reikšmingumą.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4665 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agata
  • Personalas kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalas kursinis. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalas-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:21
×