Personalinių kompiuterių komponentai


Lentelių, paveikslų ir priedų sąrašas. Pagrindinių sąvokų, santrumpų sąrašas su paaiškinimais. Įvadas. Procesorius. Geriausi procesorių gamintojai. Operatyvioji atmintis (RAM). Vaizdo plokštė. Populiariausi vaizdo plokščių gamintojai. Motininė (pagrindinė) plokštė. Kompiuterio vidinė atmintis. Maitinimo blokas. CD/DVD disku sakaitiklis. Aušinimo sistema. Kiti įrenginiai reikalingi naudojantis personaliniu kompiuteriu. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Darbo tikslas – Susipažinti su svarbiausiais kompiuterio koponentais, sužinoti jų paskirti, bei išmokti derinti juos pagal asmeninius poreikius.

Susipažinti su pagrindiniais personalinio kompiuterio koponentais ir jų veikimo principu.

Išmokti rinktis personalinio kompiuterio technika atsižvelgiant į norimo kompiuterio našumo poreikius.

Kaip ir procesoriai, vaizdo plokštės taip pat turi pagrindinius gamintojus, kurie karaliaują rinkoje, ir ištisus dešimtmečius pešasi tarpusavyje, „ATI Radeon“ ir „Nvidia“. Viską kaip ir visuomet numelia kokybes ir kainos santykis. Jeigu asmuo nori galingos vaizdo plokštės darbui, skladžiams žaidimams, jis rinkis greitą ir stiprią vaizdo plokštę, o tokios jau kainuoja atitinkamus pinigus. Jeigu atvirkščiai, užteks ir pigios, kuri atkurs vaizdą ir leis žaisti mažiau reikalaujančius žaidimus, ar žiurėti video. Palyginui, galime sudaryti lentelę, kuri leis suprasti, kuri gi vis del to įmonė yra geriausia. „Future mark“ amerikiečių puslapyje esantys duomenys parodė štai tokią informaciją. TOP 10 vaizdo plokščių ęsančių šiai dienai. Kainą, greitis, ir pajėgumas išreikšti balais, kurie sukurią štai tokį vaizdą.

Apie motininę plokštę kalbėti yra šiek tiek papraščiau, sutrumpinus, galimą teigti, jog motininė plokštė yra tiesiog visų mūsų komponentų vienas didelis lizdas. Pati motininė plokštė yra pritvirtinta prie kompiuterio sisteminio bloko, ir į ją yra sujungtos visos kompiuterio veikimui reikalingos dalys (Procesorius, atmintis, virualioji atmintis, vaizdo plokštės ir t.t).

Motininių plokščių kaip ir visų kitu kompiuterio koponentų yra begalės, išsirinkti pasidaro paprasta, kai asmuo nusprendžia kokio kompiuterio jam reikia, ar jis norės su juo žaisi žaidimus, ar dirbi su grafika, ar tiesiog tureti paprastą kompiuteri subalansuotą viskam po biški. Visiems kriterijams ir yra sukurtos motininės plokštės, vienos silpnesnes, skirtos menkam darbui su internetu arba panašiai. Kitos yra sukurtos su naujais lizdais, kurie palaiko naujausios kartos procesorius, vaizdo plokštes, virtualiają atminti. Tokie kompiuteriai dažniausiai būna žaidybiniai, arba sukurti darbui su grafika.

Kompiuterio vidinė atmintis yra vieta, kurioje saugomi visi kompiuterio failai ir duomenys (Windows operacinė sistema, ir visi kiti failai). Šiai dienai, personalinio kompiuterio atmintis gali buti saugoma standžiajame diske, dar kitaip vadinamam kaip HDD arba naujos kartos SSD diske. HDD tipo diskas šiai dienai yra pigesnis, ir jo atminties talpa gali viršyti net 4 terabaitus, kaip ir minėta aukščiau, jame yra saugomi visi kompiuteryje esantys failai.

HDD tipo diskai per pastaruosius metus labai atpigo, nes į rinką išėjo nauji, begales kartų greitesni, SSD tipo atminties diskai. Kadangi tai yra gan nauja technologija, SSD diskai yra nemenkai brangesni už HDD. Tačiau suprantu kainas, nes HDD diskai net negali konkuruoti su SSD tipo diskais, jie yra mažiausiai 20kartų greitesni ir našesni. SSD pagreitina patį kompiuterį, nes jame visada buna laikoma „Windows“ operacinė sistema, kadangi SSD diskai turi labai dideli skaitymo ir rašymo greiti, jie akyvaiždžiai pagyvina kompiuterio darbą ir leidžia kompiuteriui funkcionuoti dar greičiau. Pavyždžiui, su HDD disku kompiuteris įsijungia ir užsikrauną per maždaug beveik vieną minutę, o su SSD tipo disku kompiuteris užsikrauna per 6-10 sekundžių. Vien tai jau yra didelis ir akivaizdus skirtumas.

  • Microsoft Word 5072 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3167 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantvydas
  • Personalinių kompiuterių komponentai
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalinių kompiuterių komponentai. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/personaliniu-kompiuteriu-komponentai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 00:21
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo