Personalo adaptacija Darbuotojų adaptacija


Darbuotojų adaptacija. Adaptacijos samprata. Adaptacijos sąvokų įvairovė. Adaptacijos nauda. Adaptacijos uždaviniai. Adaptacijos formos. Adaptacijos metodai. Adaptacijos proceso etapai. Adaptacijos procesą vykdančių subjektų funkcijos. Adaptacijos programa. Adaptacijos paslaugos Lietuvoje. Adaptacijos priemonės taikomos Lietuvoje.

Įvedimas į pareigas - tiesioginis vadovas asmeniškai supažindina naują darbuotoją su kolektyvu ir būsimomis jo pareigomis; Įvedimo į pareigas programos pagrindinis tikslas – supažindinti naujus darbuotojus su bendromis darbo taisyklėmis, saugos darbe ir sveikatos apsaugos taisyklėmis, taip pat naujo darbo sąlygomis. Minimaliai, darbuotojas turi būti supažindintas su bendra organizacijos veikla, darbo kolektyvu, ypatingai su tais jo nariais, kurie dirbs su juo tiesiogiai, paties darbo pobūdžiu, darbo sąlygomis, pvz., saugos darbe taisyklėmis, su įranga ir bendru pastato planu, su bendrais duomenimis apie organizaciją. Prieš tai įvertinamas naujoko lygis.

Orientacija – tapatinama su įvedimu į pareigas. Ji būna bendra (informavimas apie organizaciją bendrai) ir speciali (informavimas apie atskirą padalinį). Bandomasis laikotarpis yra formali sąlyga, dėl kurios susitaria darbuotojas ir darbdavys, ir kuri įtraukiama į darbo sutartį. Kai kas tapatina ją su adaptacija.

Adaptacija – tai kai darbuotojas prisitaiko prie veiklos turinio, darbo sąlygų bei socialinės aplinkos. Jos ribose vyksta detalus supažindinimas su kolektyvu ir naujomis pareigomis, elgesio stereotipų įsisavinimas, asimiliavimas (visiškas prisitaikymas prie aplinkos) ir identifikavimas (asmeninių interesų ir tikslų sutapatinimas su bendrais).

Padeda įveikti psichologinę įtampą; Padeda suderinti naujojo darbuotojo ir organizacijos lūkesčius; Padeda didinti darbuotojų pasitenkinimą darbu; Padeda darbuotojui įsipareigoti, sudarant psichologinę sutartį.

Bendroji adaptacijos programa yra skirta visiems naujiems darbuotojams ir jos tikslas formuoti bendrą suvokimą apie organizaciją, jos pagrindines veiklos kryptis, tarpusavio santykių ypatumus ir kt.

  • MS PowerPoint 143 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (773 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Personalo adaptacija Darbuotojų adaptacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Personalo adaptacija Darbuotojų adaptacija. (2015 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-adaptacija-darbuotoju-adaptacija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 02:15
×