Personalo administravimas


Personalo administravimas. Per personalo administavimo pamokas nagrinėsime. Administravimo samprata. Administruoti, tai reiškia. Vadybos samprata. Vadybos objektai ir sritys/kryptys. Personalo klasifikavimas. Skiriami šie valdymo lygiai. Kitas svarbus vadovų klasifikavimas - pagal veiklų, už kurias vadovai atsakingi, specifiką. Personalo administravime skiriamos dvi stambios dedamosios. Personalo organizavimo tikslai.

Personalo vaidmuo organizacijoje personalo planavimas, verbavimas ir atranka personalo poreikio planavimas personalo karjeros planavimas darbuotojų adaptacija kolektyve personalo vertinimas personalo mokymas ir ugdymas personalo dokumentacija (asmens byla).

Personalo administravimas - vadybos kryptis, kurios valdymo objektas yra personalas.

Terminas kilęs iš anglų kalbos žodžio (angl. –management) Vadyba moksline prasme – mokslo kryptis apie organizacijų valdymo dėsningumus, principus, metodus, organizacinį mechanizmą.

Personalas tai visi organizacijos darbuotojai, nepriklausomai nuo jų darbo vietos ar pareigų.

Žemiausio lygio vadovai atsako už kitų žmonių - vykdytojų darbą, vadovauja ne valdymo darbuotojams, kitų vadovų nevaldo, pvz.: meistras, darbų vykdytojas. Vidurinio lygio vadovai - šis terminas gali būti vartojamas vadinti ne vieno, o kelių organizacijos lygių vadovams. Jie vadovauja žemesnio lygio vadovams ir kartais specialistų veiklai, atsiskaito už save aukštesnio lygio vadovams, pvz.: cecho viršininkas. Aukščiausio lygio vadovai atsako už visos organizacijos valdymą, kuria organizacijos veiklos politiką, reguliuoja jos ryšį su aplinka; tai: direktorius, valdytojas, prezidentas, viceprezidentas ir pan.

  • Raštvedyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3858 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (501 žodžiai)
  • Nadezda
  • Personalo administravimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Personalo administravimas. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-administravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:34
×