Personalo atleidimo teisiniai aspektai


Gary dessler personalo valdymo pagrindai. Prasymas iseiti is darbo savo noru. Atleidimo is darbo personalo vadybos scenarijus. Personalo veiklos teisiniai aspektai. Personalo valdymas: atleidimas.

Teisės kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Problemos analizė. Išvados. Projektinė dalis. Atleidimo iš darbo procedūros. Atleidimo iš darbo dokumentacija. Atleidžiamo darbuotojo užmokesčio skaičiavimas. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai. Viena iš pačių svarbiausių personalo organizavimo funkcijų yra personalo įdarbinimas, adaptavimas ir atleidimas. Atleidimas yra pats nemaloniausias procesas, tačiau kiekviena įmonė ar organizacija neišvengiamai, anksčiau ar vėliau, susiduria su šia problema. Personalo organizavimo specialistai neišvengiamai privalo turėti žinių iš konkrečios įmonės veiklos sričių, ekonomikos, darbo įstatymų, teisės ir kt.


Viena iš pačių svarbiausių personalo organizavimo funkcijų yra personalo įdarbinimas, adaptavimas ir atleidimas. Tik taip yra įmanoma atleisti darbuotoją teisingai, nesvarbu ar jis pats norėtų išeiti, ar dėl vienokių ar kitokių priežasčių reikėtų jį atleisti. Atleidimas yra griežtai įstatymų reglamentuota procedūra, todėl čia reikalingos darbo įstatymų žinios, be to tai nemaloni procedūra tiek atleidžiamam da pats svarbiausias ir išsamiausias literatūros šaltinis temai personalo atleidimo teisiniai aspektai yra lr darbo sutarties įstatymas. Jis ir reglamentuoja darbuotojų atleidimą iš darbo, Darbo sutarties nutraukimą. Jame išsamiai nurodomos priežastys dėl kurių darbuotojas gali būti atleistas, taip darbuotojo teisės nutraukiant darbo sutartį savo noru, įstatyme taip pat nurodoma kada ir kokios išeitinės pašalpos turi būti išmokamos, o taip pat kada turi būti pilnai atsiskaityta su darbuotoju, Išmokėtas atlyginimas, bei kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas (šių kompensacijų išmokėjimą reglamentuoja lr atostogų įstatymas).

šia tema literatūros Lietuvių kalba yra nedaug. Atleidimą kaip drausminę priemonę nagrinėja gary dessler knygoje personalo valdymo pagrindai . Algimantas sakalas knygoje personalo vadyba labai trumpai ir personalas, darbo jėga – kaip gamybos veiksnys ji yra vienas iš trijų (gamybos priemonės+ gamybos objektai +darbo jėga) gamybos veiksnių. Objekto požiūriu – tai valdomas objektas, turintis savo tikslus. Juos įgyvendinti galima analizuojant, planuojant, kontroliuojant, vadovaujant.

Vadyba – valdymo, vadovavimo mokslas, apimantis socialinių organizacijų, sistemų valdymą; tam tikro laikotarpio praktinių šalies valdymo metodų ir tradicijų visuma; tai gamybos proceso koordinavimo veikla, siekiant optimizuoti ekonominių iš personalo valdymas- vadovų ir darbuotojų motyvavimo, tinkamų valdymo metodų, stiliaus, priemonių parinkimas, skatinantys siekti suformuluotų tikslų.

Personalo valdymas – firmos vadovų ir darbdavių politika ir praktika, apimančios tokius aspektus kaip verbavimas, atranka, mokymas, kompenatleidimas pačiam prašant – įstatymų paremta idėja, jog darbo santykius dėl bet kokios priežasties savanoriškai gali nutraukti darbuotojas.

  • Teisė Kursiniai darbai
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (3513 žodžių)
  • Kolegija
  • Teisės kursiniai darbai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Personalo atleidimo teisiniai aspektai
    8 - 3 balsai (-ų)
Personalo atleidimo teisiniai aspektai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/personalo-atleidimo-teisiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:16