Personalo atranka, įdarbinimas ir adaptavimas


Įvadas. Personalo atranka. Atrankos proceso etapai. Įdarbinimas. Darbo sutartis. Darbuotojų adaptavimas. Išvados.


Temos aktualumas. Kiekvienas žmogus kada nors gyvenime turėjęs darbą turi suprasti, kaip vyksta atrankos, įdarbinimas ir darbuotojo adaptacija naujoje darbo vietoje. Svarbu žinoti, kokias savybes darbdaviai labiausiai vertina, ir kokia yra tolimesnė darbo pradžios eiga.

Darbo tikslas. Išanalizuoti, kaip vyksta personalo atranka, įdarbinimas ir darbuotojo adaptavimas naujoje darbo vietoje.

Gali būti pasitelkiamos įdarbinimo agentūros. Agentūra paduoda skelbimus, apžiūri duomenų bazę apie seniau atrankose dalyvavusius kandidatus ir atrenka tinkamiausius. Darbuotoją pasirenka pats darbdavys.

Skelbimas pateikiamas internete. Yra daugybė svetainių su darbo pasiūlymais. Darbdavys pasirenka sau priimtiniausias ir prieinamiausias.

Sekantis etapas yra dokumentų analizė. Pirminė atranka atliekama pagal gautus motivacinius laiškus ir gyvenimo aprašymus. Atsakingi asmenys juos peržiūri ir atrenka kandidatus, kurie labiausiai atitinka reikalavimus pareigoms. Šiame etape atrenkami tinkami ir galimi kandidatai, kurie patenka į sekantį atrankos etapą.

Paskutinis etapas: kandidato išrinkimas. Jo metu, visuose interviu dalyvavę atsakingi asmenys pasitaria ir nusprendžia, kuris kandidatas bus priimtas į darbą.

Išsirinkus tinkamą kandidatą vykdoma darbuotojo priėmimo į darbą procedūra. Ji turi šiuos etapus:

Laikinosios (darbo sutartis, sudaryta ne ilgesniam kaip dviejų mėnesių laikui).

patarnavimo darbams (šia sutartimi darbuotojas įsipareigoja teikti darbdaviui asmenines namų ūkio paslaugas);

Išskiriamos 4 darbuotojų adaptacijos proceso sudedamosios dalys:1) profesionali,2) psichofiziologinė,3) socialinė-psichologinė,4) organizacinė.

Personalo atrankos metu išrenkamas tinkamiausias darbuotojas tam tikroms pareigoms. Atranka gali būti vykdoma pasitelkiant įdarbinimo agentūrų pagalbą, internetiniuose darbo skelbimų portaluose arba vietinėje spaudoje. Gavus kandidatų CV jie analizuojami ir tinkamiausi kandidatai kviečiami į interviu. Interviu dalyvavę įmonės atstovai pasitaria ir nusprendžia, kuris žmogus užims pareigas įmonėje.

Kuomet kandidatas išrenkamas, jis su įgaliotu įmonę atstovaujančiu žmogumi sudaro darbo sutartį, kuri gali būti neterminuota, terminuota, sezoninė, laikinoji. Taip pat gali būti sudaryta sutartis dėl papildomo darbo, antraeilių pareigų, patarnavimo darbams, ar sutartis su namudininkais.

Kiekvienas žmogus naujoje darbovietėje adaptuojasi skirtingu greičiu. Tai priklauso nuo pareigų ir nuo paties žmogaus asmeninių savybių. Yra išskiriami 4 adaptavimo etapai: profesionalus,psichofiziologinis,socialinis-psichologinis,organizacinis.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2312 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Personalo atranka, įdarbinimas ir adaptavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo atranka, įdarbinimas ir adaptavimas . (2017 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-atranka-idarbinimas-ir-adaptavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:35
×