Personalo atrankos procesas organizacijoje


Įvadas. Personalo atranka. Atrankos samprata bei tikslai. Pagrindiniai atrankos proceso etapai. Personalo atrankos metodai. Išvados. Literatūra.


Įmonės pagrindą sudaro darbuotojai – norint pelningai ir tikslingai siekti užsibrėžtų tikslų, sėkmingai vykdyti savo veiklą, svarbiausi yra darbuotojai, kurie patikimai dirba ir yra savo srities specialistai. Tik kvalifikuoti darbuotojai yra tinkami užimti įmonėje sukurtas darbo vietas, siekiant, kad įmonės veikla klestėtų ir įmonės potencialas būtų realizuojamas. Žinoma, reikia pripažinti, kad visiškos tobulybės pasiekti neįmanoma – su minimaliais trukdžiais gali dirbti tik mašinos, kompiuteriai, algoritmai, bet be išorinių šaltinių normali įmonės personalo raida negalima. Visus kompiuterius, mašinas turi prižiūrėti darbuotojas, todėl idealus samdinys turi būti toks, kad maksimaliai realizuotų savo potencialą.

Mano nuomonė, tikslingai surinkta komanda – svarbiausias įmonės vadovo uždavinys. Personalo paieškos ir atrankos daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. Kompetentingai surinktas personalas – greičiau duos teigiamų rezultatų. Kiekvienas naujas darbuotojas, kuris gali greitai adaptuotis prie jam paskirto darbo, teisingai atlikti jam paskirtas užduotis – įmonė iš karto pajaučia teigiamą indėlį. Tiek įmonė, tiek darbuotojas sutaupo laiko bei lėšų, jeigu naujojo darbuotojo kvalifikacija atitinka lūkesčius. Tuo tarpu, kiekvienas netinkamai parinktas kandidatas garantuoja nuostolius. Visi „netinkami“ darbuotojai niekada nepasieks tokių rezultatų, kokius pasiektų „tinkami“. Nesėkmės atveju, vadovas turi iš naujo ieškoti darbuotojo, jį apmokyti ir tikėtis teigiamų rezultatų.

Visų atrankų tikslas – rasti darbuotoją. Žinoma, organizuojamos atrankos metu, yra svarbu rasti ne šiaip darbuotoją, bet patį tinkamiausią asmenį, konkrečiai pareigybei užimti. Šis asmuo – tai savo srities specialistas, kuris sugebės pateisinti įmonės iškeltus norus ir lūkesčius, dirbti taip, kad vadovas neturėtų jam priekaištų bei įmonei teigtų teigiamą įnašą savo darbu.

Laiku vykdomos atrankos, personalo planavimas yra labai reikšmingi įmonei. Yra svarbu, kad vadovas žinotų, kokio personalo reikia jo įmonei ar įstaigai, bei kada ir kaip reikalingus darbuotojus jis gali pasamdyti.

Įmonė turi nustatyti ir pasirinkti jai konkrečioje situacijoje labiausiai tinkamus atrankos metodus. Paieškos procesas yra svarbus ir kaip paruošiamasis etapas prieš personalo atrankos vykdymą. Pati įmonė, jos vadovai, kaip organizacija turi tobulinti ir naudoti tas darbuotojų paieškos procedūras, kurios padės atrinkti po atrankos efektyviausiai dirbsiančius darbuotojus

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2188 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaluna
  • Personalo atrankos procesas organizacijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo atrankos procesas organizacijoje . (2017 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-atrankos-procesas-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:17
×