Personalo atrankos vykdymas


Personalo parinkimas. Vykdant darbuotojų atranką, egzistuoja du klausimai. Mes nesuprantame. Požiūriai į interviu (pokalbį). Praeitis – ateitis. Faktas - hipotezė. Savęs vertinimas – objektyvus vertinimas. Pagrindinės idėjos, susijusios su pokalbio vedimu. Case interviu (situacinis pokalbis). Projekciniai klausimai. Psicholingvistika. Dezinformacija.


Pasirinkti tinkamiausią darbuotoją Suprasti, kaip tinkamai jį valdyti. Turim įvertinti, kad darbuotojas ateina iš kitos įmonės, iš kitos kultūros, su kita patirtimi.

Ko iš jo galima tikėtis, o ko ne Kokios problemos jam kils darbe Kaip jį motyvuoti Kokius momentus jo darbe reikia kontroliuoti, o kur duoti jam papildomo savarankiškumo Į visus šiuos klausimus duoda atsakymus efektyvus pokalbis, priimant į darbą.

Pokalbio tikslas – maksimaliai sėkmingas pasirinkimas. Uždaviniai: 1.Reikia priimti žmogų, kuris: Tinka asmeniškai jums Sugebės vykdyti verslo uždavinius Atitinka organizacinę kultūrą. 2.Sudaryti jo valdymo „instrukciją“: Jo stiprių ir silpnų pusių analizė Jo darbo galimybių ir grėsmių analizė Motyvacinio potencialo įvertinimas Supratimas, kaip jis sąveikaus su kolegomis ir pavaldiniais.

Praeitis – ateitis Faktas - hipotezė

Vertinant kandidatą pagal praeities įvykius, faktus ir pan., atsiranda rizika, dėl to kad: Žmogaus vertybės, motyvacija, gyvenimo būdas ir pan. galėjo pasikeisti. Visi darom kažką pirmą kartą, todėl jei kandidato praeityje nebuvo kažkokių faktų, dar nereiškia, kad jis negali ar nemoka to daryti. Aplinkos įtaka. Kandidato praeities patirtis buvo įgyta kitose įmonėse, su visiškai kitokiais kultūra, veiklos stilium, sąlygomis ir t.t. todėl tai, kaip jis veikė toje aplinkoje, gali visiškai nesutapti su tuo, kaip jis veiks mūsų įmonėje.

  • MS PowerPoint 108 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (998 žodžiai)
  • Kolegija
  • Valda
  • Personalo atrankos vykdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo atrankos vykdymas. (2019 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-atrankos-vykdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 18:10
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo