Personalo karjera organizacijoje


Vadybos referatas. Personalo karjera organizacijoje. Įvadas. Karjeros vieta ugdymo sistemoje. Karjeros valdymas organizacijoje. Karjeros ryšiai su rezervo formavimu ir pavadavimo. Planu. Rezervo formavimo ypatumai. Personalo tarnybos strateginis. Organizavimas uab „elnet”. Išvados. Literatūra.


Aprašyta situacija rodo, jog karjeros kompetencijų ugdymas skatina darbo rinkos dalyvių sąmoningumą ir savarankiškumą, prisideda prie socialinės atskirties mažinimo. Vakarų šalyse šioms kompetencijoms ugdyti skiriama vis daugiau dėmesio, o įvairiose Lietuvos švietimo sistemos grandyse jos vis dar yra ugdomos mini¬maliai.

Karjerai vystyti reikia specialių gebėjimų, įgūdžių ir žinių, apibrėžia¬mų kaip karjeros kompetencijos. Ugdymo karjerai reikšmė tampa labai svarbi nuolat vykstant pokyčiams.

Pradėdamas profesinę veiklą, dažnas individas bando įsivaizduoti po tam tikro laiko save kaip einantį aukštesnio lygio pareigas arba dirbantį įdomesnį, atsakingesnį darbą, t.y. darantį tai, ko iš tikrųjų nori. Tai rodo, kad tas individas turi konkrečius profesinio brandumo siekius, kuriuos įgyvendindamas nori kuo geriau panaudoti savo gabumus, profesinį potencialą. Dėl šių lūkesčių įgyvendinimo jis pasiryžęs mokytis, tobulėti, ugdyti save ir būti nuolat naudingas organizacijai, kuri taip pat keičiasi ir vystosi.

Darbo problema. Tenka pabrėžti pažymėti, kad pasitelkęs karjeros kompetencijas, žmogus gali išsikelti savo asmenybę ir išorinio pasaulio siūlomas galimybes geriausiai atitinkančius karjeros tikslus, juos suderinti su kitomis gyvenimo sritimis (laisvalaikiu, šeima, mokymusi) ir integruoti į bendrą gyveni¬mo planą, tinkamai panaudodamas turimus išteklius (žinias, įgūdžius, laiką ir t. t.) šiems tikslams įvertinti, jų siekti ir nuolat juos atnaujinti.

Referato objektas – karjeros valdymas organizacijoje.

Referato tikslas – įvertinti karjeros kompetencijų valdymo aspektus.

Referato uždaviniai. Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:

1.rinkti, sisteminti, analizuoti temos mokslinę literatūrą nagrinėjamais klausimais;

2.įvertinti karjeros valdymo aktualumą

3.išanalizuoti karjeros planavimo etapus.

Literatūros apžvalga. Rašant darbą reikiamos informacijos ieškojau knygose ir straipsniuose, kur buvo nagrinėjami karjeros valdymo klausimai.

  • Vadyba Referatai
  • 2013 m.
  • Ernesta
  • 14 puslapių (3212 žodžių)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 28 KB
  • Personalo karjera organizacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo karjera organizacijoje. (2013 m. Gegužės 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/personalo-karjera-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:31