Personalo motyvacija įmonėje


Motyvavimo priemones imoneje. Darbuotoju motyvavimas x imoneje. Motyvacijos priemonių analizė x imoneje. Darbuotojų motyvacija x imoneje. Personalo motyvavimas įmonėje. Darbuotojų motyvacijos svarba darbo aplinkoje. Personalo motyvavimo priemones x įmonėje imoneje. Personalo motyvacija imoneje kursinis. Organizacijos kulturos itaka darbuotoju motyvacijai, ju lojalumui įmonei. Motyvacijos imoneje pritaikymas.

Įvadas. Motyvacijos teorijos apžvalga. Motyvacijos samprata. Personalo motyvavimo priemonės. Personalo skatinimo būdai. Motyvacijos priemonių taikymas organizacijoje. Anketinės apklausos tyrimų išvados. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra. Priedai. Darbuotojų motyvacijos supratimas ir praktinis šių žinių pritaikymas vadovams yra nepaprastai svarbus. Be materialinių ir finansinių išteklių kiekvienos organizacijos funkcionavimui yra būtini žmonės. Žmonės - tai pats didžiausias organizacijos turtas. Dar daugiau, organizacija ir yra žmonės. Todėl nuo kiekvieno darbuotojo ir nuo bendros kolektyvinės veiklos rezultatyvumo priklauso organizacijos gyvavimo sėkmė.

Darbuotojų motyvacijos supratimas ir praktinis šių žinių pritaikymas vadovams yra nepaprastai svarbus.

Gabus darbuotojas, esant pakankamai geroms darbo sąlygoms ir būdamas menkos motyvacijos, pasižymi žemu darbo rezultatyvumu. Iš to matyti, kad organizacijos efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo vadovo sugebėjimų motyvuoti darbuotojus siekti organizacijos tikslų. Todėl, visų pirma, vadovai turi suprasti žmogiškų išteklių vietą ir svarbą organizacijoje, turi juos branginti, nes ne naujos technologijos, įrengimai ar auganti gamybos automatizacija nulems galutinius veiklos rezultatus. Vadovai turi pradėti vertinti žmogiškuosius resursus iš ilgalaikės perspektyvos, nes organizacijos išorinė aplinka nuolat keičiasi, tampa vis sudėtingesnė. Kintanti aplinka kelia vis naujus reikalavimus organizacijai, todėl ji turi ieškoti naujų būdų, kaip prie jų prisitaikyti, kad augtų ar bent išliktų. O žmonės ir yra organizacijos potencialas, tik reikia mokėti jį atverti ir panaudoti.

Organizacijos efektyvumas priklauso nuo to, kaip panaudojami jos turimi ištekliai ir visų pirma jos žmonės. Kiekviena organizacija, priimdama dirbti žmones, siekia 3-jų dtodėl vadovas turi atrasti tokius motyvavimo būdus, kurie labiausiai patenkintų darbuotojus ir paskatintų juos elgtis taip, kad būtų įgyvendinti šie tikslai. Tam vadovai turi pažinti žmogaus motyvacijos procesą, motyvaciją veikiančius veiksnius, jų tarpusavio ryšius.

Bet kokios vadovo pastangos pagerinti pavaldinių motyvacijos lygį turi prasidėti nuo savianalizės. Vadovas turi žinoti savo pagrindinius trūkumus ir privalumus, turi aiškiai suvokti savo norus, troškimus, lūkesčius susijusius su darbu. Toliau vadovai turi stebėti savo pavaldinius, suprasti jų norus, troškimus, lūkesčius.

Kiekvienas žmogus yra unikalus, jo norai, sugebėjimai, patirtis, praeitis, išgyvenimai, svajonės skiriasi nuo kitų, todėl reikia pripažinti ir atsižvelgti į šiuos skirtumus ir surasti efektyviausią būdą motyvuoti konkretų darbuotoją. Nėra vieno kokio nors geriausio motyvavimo būdo. Tai, kas efektyviai stimuliuoja vieno darbuotojo veiklą, gali būti visai nereikšminga kitam. Motyvacijos būdų įvairovę lemia ne tik individualūs žmonių skirtumai, bet ir pati darbo bei organizacijos aplinka.

šio referato tikslas yra išsiaiškinti, kokias motyvacijos priemones tavos ne visa žmogaus sąmoninga veikla yra motyvuojama. Žodis motyvacija yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio movere, kuris reiškia judėti.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2010 m.
  • 21 puslapis (4229 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jusiukas
  • Personalo motyvacija įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo motyvacija įmonėje. (2010 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-motyvacija-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 12:36
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo