Personalo paieška


Socialinių mokslų kolegijos verslo ir finansų katedra transporto ir logistikos studijų programa personalo paieškos procesas.


Vidiniai paieškos šaltiniai – tai naudojimasis vidiniais organizacijos ištekliais, kai į laisvą darbo vietą samdomas žmogus, jau dirbantis organizacijoje. Toks darbuotojų paieškos būdas skatina darbuotojų motyvaciją ir lojalumą organizacijai, nes sudaro galimybes jau dirbantiems organizacijos darbuotojams užimti aukštesnes pozicijas, tokiu būdu kilti karjeros laiptais organizacijos viduje. Be to, toks darbuotojas jau yra susipažinęs su organizacijos struktūra, veiklos pobūdžiu, produktais ar teikiamomis paslaugomis, kultūra, strategija, procedūromis, žmonėmis bei problemomis, todėl nereikalinga papildoma adaptacija ir organizacija turi mažesnes išlaidas. Antra vertus, darbuotojas jau yra pažįstamas organizacijai: yra žinoma jo kvalifikacija, kompetencija bei potencija, todėl tiksliau bei greičiau jis gali būti priderintas prie darbo vietos reikalavimų, o tai reiškia, kad nereikia skirti papildomų lėšų darbuotojo apmokymui. Dar vienas vidinės samdos privalumas – ženkliai mažesnės atrankos sąnaudos. Tačiau naudojimasis vidiniais ištekliais taip pat turi ir trūkumų. Pagrindiniai trūkumai gali būti šie: 1) sumažėja naujų idėjų bei naujos patirties tikimybė; 2) organizacija praranda galimybę 19 įdarbinti talentingą darbuotoją iš išorės; 3) gali sukelti kitų nepaaukštintų darbuotojų nepasitenkinimą.

Išoriniai paieškos šaltiniai – tai potencialių darbuotojų iš už organizacijos ribų paieškos šaltiniai: reklaminiai skelbimai internete ir laikraščiuose (bene populiariausias šaltinis), duomenų bazės, personalo paieškos ir konsultacijų įmonės, įdarbinimo agentūros, įdarbinimo agentūrų internetiniai puslapiai, darbo biržos.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (876 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Personalo paieška
    10 - 5 balsai (-ų)
Personalo paieška. (2016 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-paieska.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:30
×