Personalo parinkimo įtaka įmonės veiklai


Personalo parinkimas. Imones personalo parinkimas. Darbuotoju parinkimas organizacijoje.

Įvadas. Pagrindinės sąvokos ir personalo parinkimo kryptys. Pagrindinės temos sąvokos. Personalo planavimas, parinkimas ir veiklos kryptys. Personalo parinkimo įtaka įmonės veiklai. Vidiniai įmonės rodikliai. Veiklos efektyvumo gerinimas siekiant organizacijos tikslų. Kokybiška organizacijos vidinė aplinka. Įmonės naujų verslo sričių plėtros galimybės. Finansinio stabilumo didinimas ir naujos vertės įmonėms akcininkams kūrimas. Išorinė efektyvaus personalo parinkimo įtaka. Geresnis įmonės klientų poreikių tenkinimas. Konkurencingumo stiprinimas. Papildomos vertės klientams modelio kūrimas. Įmonės įvaizdžio kūrimas. Praktiniai personalo parinkimo pavyzdžiai uab “telekomunikaciniai projektai”. Išvados. Naudota literatūra. Suvokiant įmonės atsakomybę prieš save ir dirbančiuosius, galima pasakyti, kad personalo parinkimo įtaka įmonės veiklai yra daugialypė, į ją reikėtų žvelgti iš įvairių aspektų.

Darbo rinkos vystymasis ekonominėje aplinkoje yra svarbus faktorius verslo plėtrai. Įmonė, kokios apimties ji bebūtų – maža, vidutinė ar didelė – turi daug uždavinių, kurių tikslas maksimizuoti pelną, tenkinant visuomeninio vartotojo poreikius. Tam pasiekti yra daugybė kelių. Reikia užimti rinkos dalį, įsigyti naujausios įrangos, atsargų gamybai ar paslaugoms teikti, susirasti verslo partnerių, netgi sudaryti su jomis sutartis, įgalinančias užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą, tačiau visa tai neveiks be žmogiškojo faktoriaus. Žmogus yra pagrindinis idėjos kūrėjas, vykdytojas ir vartotojas. Todėl taip svarbu suvokti žmogaus, darbo ršio darbo tikslas – išnagrinėti personalo parinkimo įtaką įmonės veiklai, apibrėžti jo svarbą organizacijoje: mikro ir makro klimato kūrime, pirminės idėjos generavimo procese, įgyvendinimo (gamybos) periode, o taip pat realizavimo tarpsnyje.

Pagrindinis uždavinys – parodyti, kad personalo parinkimas yra vienas svarbiausių įmonės darbo organizavimo dalių, įgalinantis maksimaliai išvystyti verslą, padarant jį ne tik priemone gėrybėms kurti, bet ir sukuriant nematerialią, tačiau ne menkesnę moralinę vertę, kuri ypač aktuali pastaraisiais metais.

Taip pat nagrinėsime personalo parinkimo įtakos įmonės veiklai sąvokas, siekdami įsigilinti į kiekvieną nagrinėjamos temos žodį, suvokti jos prasmę. Tai svarbu iš esmės nagrinėjant darbuotojų įtakos įmonėms svarbą. Be to, trumpai apžvelgsime personalo planavimo, parinkimo ir pagrindinės jo veiklos aspektus, kas leis dar išsamiau išvystyti pagrindinę temą, leis iš arčiau pamatyti grįžtamąjį ryšį tarp įmonės, besirenkančios personalą, ir žmonių, ieškančių darbo arba norinčių jį pakeisti. Personalo parinkimas dalyvauja įmonės architektūrinės sandaros kūrime, lygiai taip darbuotojų pasirinkimas dirbti konkrečioje įmonėje formuoja jų pačių elgsenos ir mąstymo struktūrą. Manau, tai yra esminis šios aktualijos principas: kuo labiau personalas įtakoja įmonės veiklą, tuo labiau įmonės veikla personalo gyvenimą.

Personalo parinkimo įtaka pasireiškia įvairiapusiškai, todėl labai aktualu įžvelgti vidinio ir išorinio organizacijos gyvenimo subtilybes, kurios pasireiškia veiklos efektyvumu, kokybiška vidine aplinka, naujų verslo idėjų generavimu ir konkrečiu jų įgyvendinimu, įmonės plėtra, ypatingai didelį dėmesį skiriant įmonės stabilumui – tiek finansiniam, tiek moraliniam, nepamirštant inovatyvumo ir nuolatinio tobulėjimo.

  • Microsoft Word 124 KB
  • 2012 m.
  • 48 puslapiai (19538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vida
  • Personalo parinkimo įtaka įmonės veiklai
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo parinkimo įtaka įmonės veiklai. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-parinkimo-itaka-imones-veiklai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 13:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo