Personalo politikos vadyba


Personalo politikos vadyba arba personalo valdymo politika organizacijoje – Uab „ senukai “ ??? įvadas. Apie įmone ??? Įmonės valdymas. Vidinė organizacijos aplinka. Darbo pasiskirstymas. Mecanistinį ir organinę organizaciją ?? butu gerai parasyti senukai kokiai priklauso , manau gal tai antrai organiniai orgnzc. ??. mechanistinėje. Personalo valdymas. Darbo drausmė. Veiklos ir elgesio motyvavimas Veiklos ir elgsenos organizacijoje motyvavimas bihevioristinė teorija. Materialinis ir moralinėnis motyvacijos skatinimas Materialinio skatinimo priemonės []. Netiesioginės skatinimo priemonės []. Moralinio skatinino priemonės [].

Tam, kad žmonėms dirbant kartu nebūtų chaoso, reikalingos organizacijos. Organizacija sukuria ryšius tarp žmonių. Organizavimo procesą galimą nagrinėti dviem aspektais: ??PARASYTI KAM PRIKLAUSO SENUKAI?? 1. konstrukciniu, kai didelis skaičius mažų darbo vienetų jungiamas į poskyrius, skyrius, kol galų gale visa tai sudaro visą instituciją; 2. analitiniu, kai konkreti darbo sritis yra skirstoma padaliniams, kol konkrečios funkcijos atitenka konkretiems asmenims. Pastaraisiais požiūris Labiau tinkaorganizuoti grupės darbui, kai jai yra patikima konkreti veiklos sritis. Šiuo atveju yra paskirstomas darbas ir deleguojami įsipareigojimai.

Paskirstant darbą, yra deleguojamos pareigos, įgaliojimaiir atsakomybės. Tas, kam deleguojamos vadovo pareigos ir įgaliojimai, be abejo, prisiima ir vadovo atsakomybę. Vadovas, savo ruožt, patikėtą darbo sritį išsklaido pavaldiniams. Viena didžiausių vadovų klaidų – užsikrauti visą darbą sau, nedeleguoti jo kitiems [P. Jucevičienė ,,Organizacijos elgsena” KTU, Kaunas 1996, ISBN 9986-13433-1].Paprastai darbas išskaidomas į tam tikras dalis: tai leidžia kiekvienam darbuotojui atlikti ne ištisai visą darbą, bet tik tam tikrą jo dalį. Taigi žmonės yra paskirstomi atlikti tam tikros darbo rūšies, vadinasi, vyksta specializacija. Specializacija yra efektyvi, ypač ekonominiu ir techniniupožiūriu. Žmogiškuoju aspektu neretai specializacija yra problematiška. Pavyzdžiui, neatėjus darbuotojui į darbą, nėra kuo jo pakeisti, arba operacija yra nuolatos kartojama kol darbuotojas pradeda jausti monotoniją. [P. Jucevičienė ,,Organizacijos elgsena” KTU, Kaunas 1996, ISBN 9986-13433-1]. Kiekviena struktūraturi savo teigiamas ir neigiamas puses. Organizacija, kuri pasižymi ilga struktūra , paprastai yra mažiau konfliktų, tačiau informacijos komunikavimo atstumas nuo pirmojo vadovo iki eilinio darbininko yra gana ilgas, todėl galimi jos iškraipymai. Plačioje organizacijoje informacijos nuostoliai mažesni, tačiau vadovas, turėdamas daug pavaldinių, sunkiau gali kiekvienam jų skirti pakankamai dėmesio. Paprastai plačioje organizacijoje darbuotojai yra daugiau oriantuoti į „viršininką“ negu į produktyvumą. [P. Jucevičienė ,,Organizacijos elgsena” KTU, Kaunas 1996, ISBN 9986-13433-1]. T. Burns ir G. Stalker (1961) i6skiria du organizacijų tipus: mecanistinį ir organinę organizaciją ??BUTU GERAI PARASYTI SENUKAI KOKIAI PRIKLAUSO, MANAU GAL TAI ANTRAI ORGANINIAI ORGNZC.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1886 žodžiai)
  • Karolis
  • Personalo politikos vadyba
    10 - 4 balsai (-ų)
Personalo politikos vadyba. (2015 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-politikos-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:47
×