Personalo poreikiai


Darbuotojų poreikio planavimas. Personalo poreikis. Personalo poreikio vidiniai veiksniai. Personalo poreikio planavimas literatura. Darbuotoju samda. Darbuotoju vidiniai veiksniai. Literatura darbuotoju samda. Kas yra samda personalo vadyboje. Poreikiu pagrindiniai aspektai kursiniai. Poreikis kursiniai.

Įvadas. Personalo poreikio planavimas. Vidiniai ir išoriniai veiksniai. Išoriniai veiksniai ir jų įtaka. Vidiniai veiksniai ir jų įtaka. Darbuotojų samda. Darbuotojų planavimas, jų vertinimas ir vertinimo įtaka personalo parinkimui. Darbuotojų verbavimas. Darbuotojų atranka. Darbuotojų skatinimas. Darbuotojų moralinis skatinimas. Personalo poreikio planavimas ,,statoil” įmonėje. Išvados. Literatūra.

Dažnas Lietuvos verslininkas, paklaustas, kas valdant įmonę sudėtingiausia, atsako, jog būtent gebėjimas valdyti žmones. Kiekvienoje įmonėje, nesvarbu, ar ji yra stambi, ar smulki, yra vykdomas personalo (personalas - tai tam tikras pareigas einančių darbuotojų visuma) valdymas. Žinoma, vienose įmonėse jis yra vykdomas plačiau, kitose siauriau, bet visose įmonėse jis apima pagrindines personalo valdymo veiklas.

Personalas ne tik tiesiogiai dalyvauja procese, naudodamas objektus ir darbo priemones, bet ir numato tikslus bei organizuoja racionalią jų įgyvendinimo sistemą, vėliau kontroliuoja ir koreguoja vykdymą. Personalą sudaro skirtingų asmeninių siekių, orientacijos, motyvacijos, pasirengimo lygio, individai, todėl labai svarbu asmeniniai aspektai: didelė personalo kvalifikacijos, kultūros, materialinio lygio vertybių sistemos įtaka. Visa tai yra svarbu parenkant personalą. Praktiškai ne kartą patvirtinta, kad be tinkamai parengto personalo negalėtų būti esminės pertvarkos diegiant pažangias technologijas, taikant naujus organizavimo ir valdymo metodus.

Personalo valdymo sudedamosios dalys ir procesai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, planuojami ir koordinuojami. Personalo valdymo sudedamosios dalys yra susijusios ne vien tuo, kad viena eina paskui kitą. Visos jos turi jungiamąją grandį – darbuotoją su jam skirtomis funkcijomis, įteisintomis pareigybių nuostatuose, ir darbo vieta, apibrėžta struktūroje.

Lietuvoje, dėl ekonominio nuosmukio ir tarybiniais laikais susiklosčiusių tradicijų, personalo valdymo sistemą neigiamai lemia kiek kitokie veiksniai nei pasaulyje matomos tendencijos. Kadangi didelė darbo jėgos pasiūla ir maža paklausa, nesiskaitoma su darbuotojų materialiniais (mokamos mažos algos), socialiniais (taikomi autoritariniai metodai, nesirūpinama socialiniu saugumu) poreikiais.

Savo darbe, pasitelkdama metodinę literatūrą, noriu panagrinėti teisingo personalo parinkimo įtaką įmonbių valdymo procesui, išanalizuoti vidinius ir išorinius veiksnius, lemiančius veiksmingą personalo poreikio planavimą, aptarti UAB statoil Lietuva , kurios filar pakankamai yra žinomos darbuotojų galimybės ir ar jomis yra naudojamasi? Kuris iš dabar įmonėje dirbančių žmonių galėtų perimti išeinančio skyriaus vadovo pareigas? Dėl vieno ar kito kandidato profesinės kompetencijos abejonių nekyla, bet ar sugebės vadovauti žmonėms, juk nėra dirbęs tokio darbo.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (5822 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Personalo poreikiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo poreikiai. (2011 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-poreikiai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo