Personalo poreikio planavimas ir verbavimas


Verslo referatas. Įvadas. Personalo planavimas. Personalo planavimo metodai. Personalo verbavimas. Išvados. Literatūra.


Personalas – tai visi įmonės darbuotojai – visi samdomieji darbuotojai, ir dirbantys savininkai. Tačiau vadybai skirtoje literatūroje pateikiama nemažai skirtingų personalo vadybos formuluočių. Skirtingų autorių darbuose vartojami skirtingi terminai: žmogiškųjų išteklių vadyba, personalo vadyba, personalo valdymas, darbuotojų vadyba. Tiek daug skirtingų sampratų atsirado dėl organizacijų aplinkoje veikusių politinių, ekonominių bei socialinių jėgų, kurios skirtingai veikė darbuotojų tarpusavio sąveiką ir personalo politiką. Tačiau visi šie terminai reiškia tą patį – personalo vadybą.

Šiame darbe apžvelgsiu tik keletą personalo vadybos klausimų – personalo planavimą ir darbuotojų verbavimą. Pateiksiu pagrindinius reikalavimus, kurie yra svarbūs planavime, bei personalo verbavimo būdus.

Personalo poreikio planavimo etapai pavaizduoti žemiau esančiame paveiksle. Iš jo matyti, kad, planuojant darbuotojų poreikį, reikia atsižvelgti į tris pagrindinius aspektus:

Tradiciškai prioritetas teikiamas pareigybei ir jos reikalavimams, bet šiuo atveju neišnaudojamas ją užimančio darbuotojo potencialas. Kitas kraštutinumas reiškiasi tuo, jog darbo vietas siekiama organizuoti, atsižvelgus į kiekvieno darbuotojo polinkius ir sugebėjimus. Tačiau suderinus šiuos principus, pasiekiamas didžiausias personalo planavimo sistemos efektyvumas.

Poreikio planavimas turi būti nagrinėjamas keliais būdais:

Poreikio nustatymas turi rodyti darbuotojų norą mokytis, daryti karjerą, realizuoti savo siekius ir polinkius;

  • Verslas Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Paulina
  • 11 puslapių (1106 žodžiai)
  • Verslo referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Personalo poreikio planavimas ir verbavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo poreikio planavimas ir verbavimas. (2015 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/personalo-poreikio-planavimas-ir-verbavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:29