Personalo vadyba


Personalo kategorijos. Personalo vadyba referatas. Personalo vadyba mokslo bazė. Personalo vadyba referatai. Valdymo sprendimų priėmimas – bet kurios organizacijos valdymo sudėtinė dalis. Personalo paieška ir atranka literaturoje. Personalo valdymas, personalo vadybos sudetine dalis.

Įvadas. Valdymo sprendimo priėmimo samprata. Valdymo sprendimo priėmimo proceso subjektai. Sprendimo priėmimo procesas. Išvados. Literatūra. Valdymo sprendimų priėmimas – bet kurios organizacijos valdymo sudėtinė dalis. Dar daugiau – tai vienas esminių vadovų, kaip specifinės personalo kategorijos, veiklos elementų. Vadovo sugebėjimas priimti valdymo sprendimus žymia dalimi nulemia sėkmingą organizacijos funkcionavimą ir vystymą. Tuo tarpu lietuvoje valdymo sprendimų priėmimo klausimams skiriamas nepakankamas dėmesys. Tai gali patvirtinti ir publikacijų šia tema skaičius, ir tai, jog tik visai neseniai valdymo sprendimų priėmimas – kaip atskira disciplina buvo pradėta dėstyti kai kuriuose lietuvos universitetuose. Užsienio vadybos literatūroje valdymo sprendimų priėmimo tiek teorinės, tiek praktinės problemos užima tikrai reikšmingą vietą. Vadybos moksle yra susiformavusi savarankiška vadybos teorijos kryptis, savo tyrimų objektu išskirianti vadybinius sprendimus organizacijoje. Pagal valdymo funkcijos esmę, bet kuris vadovas organizacijoje, atlikdamas jam patikėtą valdymo funkciją, turi priimti valdymo sprendimus. Taigi, valdymo sprendimai yra priimami, atliekant tiek planavimo, tiek bet kurią kitą valdymo funkciją. Visais atvejais turi būti priimtas pats efektyviausias ir optimaliausias sprendimas, nes tik tuomet organizacija pasieks gerų rezultatų, jos viduje vyraus harmonija. Todėl šio darbo tikslas ir yra suprasti sprendimo priėmimo reikšmę valdymo procese.

Valdymo sprendimų priėmimas – bet kurios organizacijos valdymo sudėtinė dalis.

Valdymo sprendimo priėmimas – intelektualus procesas, apimantis galimų sprendimo alternatyvų įvardpagrindinės diskusijos šioje srityje vyksta dėl veiklų, išreiškiančių valdymo sprendimo esmę, pobūdžio ir sudėties. Vyrauja tokios pagrindinės nuostatos, apibrėžiant valdymo sprendimo priėmimo sampratą.

Valdymo sprendimo priėmimas – procesas, susidedantis iš tokių pagrindinių etapų: priežasčių sprendimui priimti atsiradimas, galimų veiksmų įvardijimas ir pasirinkimas tarp veiksmų.

Valdymo sprendimo priėmimas – intelektualus procesas, apimantis galimų sprendimo alternatyvų įvardijimą, įvertinimą ir optimalios alternatyvos išrinkimą.

Valdymo sprendimo priėmimas –tam tikras elgesio momentas, išreiškiantis vieno iš galimų veiklos kursų (veiksnių) pasirinkimą.

Valdymo sprendimo priėmimas – mąstymo ir darbo su žmonėmis procesas, reiškiantis pasirinkimą vieno iš galimų elgesio variantų ir jo įgyvendinimas kitų žmonių pagalba.

Sprendimą tenka priimti kai iškyla problema, Susidaro situacija, kurioje yra skirtumas tarp norimos ir esamos būklės. Sprendimas turi būti kryptingas problemai spręsti, būti teisėtas, Priimtas suteiktų įgaliojimų ribose, būti šiuolaikiškas, neprieštarauti kitiems, su juo susietiems sprendimams. Jis turi būti aiškus, lakoniškas ir tiksliai suformuluotas. Yra suformuluotos gana griežtos sprendimo priėmimo taisyklės, tačiau patartina vadovautis pačiais bendriausinors sprendimai būna labai įvairūs, tačiau jie turi ir kai kurių bendrų bruožų bei dėsningumų. Kiekvienam sprendimui būdingas turinys, nusakantis sprendimo esmę, ir organizacinė dalis, nusakanti įgyvendinimo veiksmų turinį ir eigą, vykdytoją, koordinavimo,pagal sprendžiamos problemos mąstą skiriami bendrieji, daliniai, lokaliniai, strateginiai ir taktiniai sprendimai.

Pagal pasikartojimo dažnumą skiriami standartiniai – programuojami ir unikarizikos būsenoje priimti sprendimai, kai sąlygos ir su jomis susijusios alternatyvos yra tikimybinės.

Netikrumo būsenoje priimti sprendimai, kai žinomos ne visos sąlygos ir dėl to alternatyvos gali būti nepagrį klasikinės teorijos atstovai teigė, kad vadovas turi visą informaciją apie situaciją, gali nustatyti racionalius kriterijus ir pasirinkti efektyviausią veiklos variantą.

Elgesio vadybos teorijos atstovai teigia, kad vadovas dažniausiai priima sprendimus netikrumo sąlygomis. Nobelio premijos laureatas herbert’as simon’as sukūrė riboto racionalumo teoriją.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1779 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Personalo vadyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo vadyba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-vadyba.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo