Personalo vadybos esme


Personalo vadybos objektas. Personalo vadyba. Personalo vadybos samprata. Funkcinis ir procesinis valdymas. Personalo valdymo objektas. Klasikinės vadybos mokyklos pagrindiniai principų taikymas šiuolaikinėje verslo įmonėje.. Personalo vadybos referatai. Personalo valdymo esmė. Personalo vadybos raida. Personalo vadybos esmė referatas.

Įvadas. Personalo vadybos sanprata. Bendroji vadybos samprata. Personalo vadybos samprata ir ryšys su kitais dalykais. Personalo vadybos turinys. Pagrindiniai personalo vadybos principai. Personalo praktinis valdymas. Išvados. Naudota literatūra.

Nagrinėdami įvairių organizacijos, kaip sistemos, elementų kasdieninį valdymą, susipažįstame su valdymu elementų, kurių rezultatyvus ir efektyvus panaudojimas organizacijos produktų vartotojo poreikiams tenkinti remiasi giliomis žiniomis apie produkto sandarą ir jo darymo technologinį procesą. Žinių apie šiuos dalykus visuma, remiantis, gamybos valdymo pagrindais, kuriais iki šiol rėmėsi ir visas vadybos mokslas, dažnai vadinama inžinerine vadyba. Produkcijos pardavimų valdymas taip pat jau dažnai aprašomas marketingo arba rinkodaros valdymo knygose, o organizacijos pinigų išteklių valdymas yra finansų valdymo nagrinėjimo objektas. Plačiai paplitęs ir žinomas žodžių derinys – personalo vadyba, nagrinėjanti gyvojo, žmogiškojo išteklio organizacijos elemento – jos darbuotojų, bendromis pastangomis organizacijos gavinį verčiančių vartotojui reikalingu produktu, veiklos valdymą organizacijoje. Žinodami, kas, kodėl ir kaip turi būti padaryta, kaip veikla siekiant įvairių organizacijos tikslų turi būti valdoma, galime visa tai susieti su organizacijos darbuotojais, adresuoti ją kiekvienam darbuovadyba tai angliško termino management atitikmuo, pasiūlytas vytauto andriaus graičiūno. Tačiau iki šios dienos nėra aiškaus šios sąvokos apibrėžimo.

Vadyboje gali būti akcentuojami struktūrinis – objektinis ir procesinis – funkcinis vadybos aspektai.

Struktūrinis – objektinis aspektas akcentuoja nagrinėjamo objekto ypatumus. Įmonėje pagal veiklos fazes skiriama aprūpinimo, gamybos, pardavimų vadyba, pagal valdomus objektus – priemonių, finansų medžiagų, darbo – personalo vadyba. Sėkminga veikla galima tik tinkamai suderinus veiklos fazių ir pagrindinių objektų valdymą. Kiekvienas objektas turi savų ypatumų, į juos reikia atsižvelgti valdant.

Struktūrinio ir objektinio vadybos klasifikavimo bazėje formuojant konkrečios vadybos funkcijos, tarp jų ir personalo vadyba. Nagrinėjant personalo vadybą kaip savarankišką vadybos kryptį, gali būti skiriami smulkesni personalo vadybos objektai: valdymo personalo, darbininkų vadyba.

Procesinis – funkcinis aspektas atspindi kiekvieno bet kurio objekto valdybos procesui būdingas bendrąsias vadybos funkcijas: planavimą, organizavimą, apskaitą, kontrolę, vadovavimą. Procesinis vadybos aspektas yra vienodas visose veiklos fazėse ir visiems objektams, o savitumai išryškėja ne metodologijos, bet pasirinktųjų konkrečių metodų lygiu, vertinant valdomo objekto ypatumus.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (1912 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romas
  • Personalo vadybos esme
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo vadybos esme. (2010 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-vadybos-esme.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo