Personalo vadybos konspektas (2)


Vadybos konspektas. Personalo vadyba Egzamino data 2014 01. Egzamino temos. Personalo vadybos samprata. Personalo vadybos ir žmogiškųjų išteklių valdymo sąvokų palyginimas. Personalo vadybos procesas organizacijoje. Personalo tarnybų specialistų , atliekančių personalo organizavimo funkcijas , veiksmai funkcijos. Strateginis , operatyvinis ir administracinis personalo vadybos vaidmuo. Personalo žmogiškųjų išteklių valdymo ir organizacijos veiklos rezultatų ryšys. Įvairių vadybos teorijų požiūris į personalo vadybą. Geriausios personalo žmogiškųjų išteklių valdymo praktikos. Personalo planavimas ir paieška. Personalo atranka , testavimas ir interviu atrankos metodų efektyvumo vertinimas. Personalo adaptacija. Darbo analizės samprata , paskirtis ir darbo analizės metodai. Darbo aprašymas ir specifikacija. Darbuotojų vertinimas ir kompetencijų valdymas. Darbuotojų mokymas ir ugdymas. Darbuotojų motyvavimas ir rezultatu valdymas. Šiuolaikinė karjeros samprata ir šiuolaikinės karjeros koncepcijos. Organizacijos karjeros valdymo sistema. Talentų valdymas pritraukimas , ugdymas ir išlaikymas organizacijoje. Grupinis ir komandinis darbas organizacijoje. Darbinio gyvenimo kokybė ir pagrindiniai jos veiksniai.


Personalo vadyba – tai visuma tarpusavyje susijusių veiksmų ir sprendimų darbuotojų atžvilgiu, įgalinančių įgyvendinti organizacijos tikslus ir patenkinti organizacijose dirbančiųjų poreikius. Personalo vadybos tikslas – aprūpinti organizaciją tinkamos kokybės žmogiškaisiais ištekliais, siekiant ne tik efektyvaus darbuotojų panaudojimo, bet ir garantuojant darbuotojams fizinį, teisinį, socialinį bei psichologinį saugumą darbe bei kuo didesnį pasitenkinimą darbu ir gyvenimo kokybę.

Personalo vadybos ir žmogiškųjų išteklių valdymo sąvokų palyginimas

Žmogiškųjų išteklių valdymo sąvoka, lyginant ją su personalo vadybos sąvoka, yra nusakoma: stipresnis žmogiškųjų išteklių ryšys su bendrąja organizacijos strategija; didesnė darbuotojų atsidavimo organizacijos tikslams, o ne tik jų atliekamoms funkcijoms, reikšmė; sisteminis požiūris į organizacijos vykdomą veiklą darbuotojų valdymo srityje; žmonių vadybos svorio centro perkėlimas nuo personalo vadybininko prie linijinio vadovo.

Strateginis, operatyvinis ir administracinis personalo vadybos vaidmuo

Personalo (žmogiškųjų išteklių) valdymo ir organizacijos veiklos rezultatų ryšys

Manoma, jog tam tikri žmogiškųjų išteklių valdymo praktikų deriniai, ypač jei jie yra ištobulinti ir modifikuoti, gali kokybiškai pagerinti organizacinius rezultatus. Pavyzdžiui išanalizavus 54 gamyklas nustatyta, kad firmos, taikančios žmogiškųjų išteklių valdymo lojalumo modelį, pasiekė didesnį našumą, mažesnę darbuotojų kaitą ir mažesnį defektų lygį. Išskiriami trys veiksniai: amortizatoriai (gamyklos adaptuoto lankstumo laipsnis), darbo sistema (darbo organizavimas, papildantis lankstumą) ir žmogiškųjų išteklių valdymo politikos (žmogiškųjų išteklių valdymo praktikos, papildančios lankstumą). Visų šių trijų veiksnių, veikiančių kartu, derinys turėjo įtaką rezultatatams. Tyrimo rezultatai rodo, kad žmogiškųjų išteklių valdymas turi teigiamą poveikį organizacijos tikslams. (tačiau jie nėra nuoseklūs).Žmogiškųjų išteklių elementai, pozityviausiai siejami su rezultatais, yra mokymas, atlygis, darbuotojų dalyvavimas ir žmogiškųjų išteklių praktikų deriniai. Tačiau atlygis ir darbuotojų dalyvavimas taip pat turėjo didžiausią neigiamų ryšių su veiklos rezultatais skaičių.

Klasikinė vadybos teorija – darbuotojai, vienas iš įmonės išteklių. Personalo valdymas leidžia pasiekti ,kad įmonė būtų aprūpinama darbuotojais, kurių kiekis ir kvalifikacija leidžia įgyvendinti organizacijos tikslus.

Asmens ir darbo atitikimo stadija – darbuotojo ir darbo suderinamumas, siekiama darbo santykių stabilumo, efektyvumo, produktyvumo.

Sisteminio atitikimo stadija – labiau skirta dabuotojų valdymui, žmogiškųjų išteklių kaip tarpusavyje susijusių elementų ir veiklių sistemos valdymas yra laikytinas žmogiškųjų išteklių strategijos pagrindu.

  • Vadyba Konspektai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Martynas
  • 5 puslapiai (2258 žodžiai)
  • Vadybos konspektai
  • Microsoft Word 117 KB
  • Personalo vadybos konspektas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Personalo vadybos konspektas (2). (2015 m. Birželio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/personalo-vadybos-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:41