Personalo vadybos principai


Įvadas. Personalo vadybos samprata. ryšys su kitais mokslais. Personalo vadybos principai. Požiūris į personalo vadybos principus Lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Nuo to, koks bus kiekvienos organizacijos požiūris į personalo vadybą, kokiais ji bus grindžiama principais, priklausys ir visuomenės gerovė“, teigia doc. dr. L.Bagdonienė (2007). Jei keičiasi organizacija, jos darbuotojai, tuomet vadovas privalo keisti ir vadybos principus. Taigi, šioje kaitoje išskirtume tokius vadybos principus: partnerystės – būtina suformuoti darniai veikiančią psichologiškai integruotą ir savarankiškai dirbančią komandą; profesionalaus kliringo – būtina maksimaliai panaudoti ir plėtoti asmeninius darbuotojo gebėjimus; informacijos ir žinių kulto – neįmanoma turėti sąmoningo darbuotojo nuolatos jam neteikiant reikalingos informacijos apie įstaigos veiklą ir su ja susijusius klausimus; profesinio tobulėjimo – profesinė karjera, jos realus užtikrinimas – tai ypač gyvybingas, savaiminis, žmogaus prigimties nulemtas darbuotojo aktyvinimo, jų iniciatyvumo šaltinis; darbo sąlygų komforto – psichologinis komfortas, personalo tarpusavio santykių optimizavimas; nauja darbo organizavimo ir jo režimo koncepcija – darbuotojai pasirenka tinkamą darbo dienos, darbo savaitės trukmę, darbo atlikimo vietą (namuose ar įstaigoje), slankųjį darbo režimą; autonomijos ir savivaldos – būtina mažinti įstaigos centrinį valdymo aparatą, daugiau teisių deleguojant žemesnių lygių padaliniams. Padalinių autonomizacija – organizacijos gyvybingumą skatinantis veiksnys.

Apibendrinant galima teigti, jog personalo vadybos žinių reikia vadybininkui, organizuojančiam kolektyvo darbą, tačiau jos ne mažiau svarbios ir eiliniam specialistui, nes jie dirba kartu. Nuo jų pasirengimo priimti ar atmesti vadybos principus priklausys visų sėkmė.

Grigas R. (1996). Personalo organizavimo principai .V.: UAB Ekonomikos mokymo centras.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2895 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Personalo vadybos principai
    10 - 4 balsai (-ų)
Personalo vadybos principai. (2014 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-vadybos-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:03
×