Personalo valdymas IKI parduotuvėse


Įvadas. Uab ,,palink“ charakteristika. Atsiradimo Lietuvoje istorija. Juridinė forma, struktūra. Personalo skyriaus darbo analizė. Darbuotojų sudėtis pagal grupes, amžių, lytį, išsilavinimą. Darbuotojų kaita organizacijoje per tris pastaruosius metus ir jos priežastys. Darbuotojų paieškos ir atrankos organizavimas. Darbuotojų atestavimo procedūra. Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas. Požiūris į darbuotojų karjerą. Karjeros planavimas. Vadovavimo darbuotojams analizė. Organizacijos kultūros apibūdinimas. Vadovaujančiųjų darbuotojų skaičius lyginant su kitų grupių darbuotojų skaičiumi, jų sudėtis pagal išsilavinimą, patirtį, amžių, lytį. Darbuotojų skatinimo sistema. Dominuojantis vadovavimo stilius, vadovo ir darbuotojų tarpusavio santykiai. Susirinkimų ir pasitarimų periodiškumas ir darbuotojų atsiliepimai apie jų naudingumą. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Savarankiško darbo objektas: UAB ,,Palink“ IKI 481 parduotuvės personalas.

Savarankško darbo tikslas: išanalizuoti personalo valdymą UAB ,,Palink“ IKI 481 parduotuvėje.

Savarankiško darbo uždaviniai:

Apibūdinti UAB ,,Palink“ IKI 481 parduotuvės struktūrą ir veiklą;

Išanalizuoti personalo darbą;

Pirmąją maisto prekių parduotuvę broliai iš Belgijos atidarė 1992 m. Vokiečių g. 6, Vilniuje. Kai ji buvo atidaryta pirmoji iškart sulaukė ypatingai didelio pirkėjų dėmesio ir tapo aišku, kad Lietuvoje įsitvirtins nauja, kokybiška ir draugiška pirkėjų atžvilgiu parduotuvė.

IKI – šis žodis buvo pasirinktas ne šiaip sau, juk „Iki“ reiškia džiaugsmingą atsisveikinimą, bet tik trumpam laikui. „Iki greito pasimatymo” sakome tada, kai žinome, kad netrukus vėl susitiksime. „Iki myli maistą!“,- sako parduotuvių tinklas IKI savo pirkėjams, kviesdamas juos vėl sugrįžti ir visuomet žinoti, kad čia maistas yra visuomet kokybiškas.

,,Palink“- uždaroji akcinė bendrovė, o ją sudarančios parduotuvės yra kombinuotos. Kombinuotos reiškia, kad parduotuvės derina prekybą maisto ir ne maisto prekėmis. Ne maisto prekės - buitinės ir higienos prekės, avalynė, drabužiai, kosmetika sudaro nuo 25 iki 40 proc. visų prekių. UAB „Palink“ yra ne vien tik vienas didžiausių Baltijos šalyse įmonių tinklas, tačiau tai pat viena didžiausių darbdavių. Lietuvoje yra beveik 7500 šio tinklo darbuotojų.

Per 2012 metus UAB „Palink“ pajamos Lietuvoje ir Latvijoje perkopė per 2 mlrd. Lt.

2.2. Darbuotojų kaita organizacijoje per tris pastaruosius metus ir jos priežastys

Per pastaruosius tris metus UAB ,,Palink“ IKI 481 parduotuvėje pasikeitė 15 darbuotojų, 5 iš jų išėjo į vaiko auginimo atostogas, 3 išvyko į užsienį, 2 dėl netenkinamo atlyginimo paliko įmonę, o likusios paliko įmonę dėl neaiškių priežasčių.

Įmonės darbuotojų kaita nepadarė neigiamos įtakos pelnui ar užsibrėžtų tikslų siekimui. Įdarbinus kitus darbuotojus pagerėjo įmonės našumas bei padidėjo pelnas.

Darbuotojų paieška – procesas, kuriuo surandami ir ,,priviliojami“ į laisvas darbo vietas tinkami kandidatai.

Žinoma, kaip ir kiekviena įmonė, UAB ,,Palink“ IKI 481 parduotuvės direktorė trūkstamų darbuotojų paieškai pasitelkia įmonės darbuotojus, kurie apie esančią laisvą darbo vietą praneš savo draugams, kaimynams, pažįstamiems, ieškantiems darbo ar tiesiog pageidaujantiems jį keisti. Šis darbuotojų paieškos būdas priimtinas ir naudingas įmonei, todėl kad rekomendacijas direktorė gauna iš gerai pažįstamų ir čia jau dirbančių žmonių.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2139 žodžiai)
  • Universitetas
  • Orinta
  • Personalo valdymas IKI parduotuvėse
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Personalo valdymas IKI parduotuvėse. (2015 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymas-iki-parduotuvese.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:11
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo