Personalo valdymas ir jo tobulinimo galimybės UAB „SMF“


Įvadas. Personalo valdymo teoriniai aspektai. Personalo valdymo samprata. Personalo valdymo principai. Personalo valdymo sistema ir jos funkcionavimas. Personalo valdymo funkcijos. Personalo valdymo problemos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse ir jų sprendimo būdai. Personalo valdymo ir jo tobulinimo galimybių tyrimas UAB „Smf“ pavyzdžiu. Tyrimo metodika ir jos pagrindimas. UAB „SMF“ veiklos charakteristika. UAB „SMF“ personalo valdymas 2015-2017 m pagrindiniai dokumentų analizės rezultatai. UAB „SMF“ personalo valdymo ir jo tobulinimo galimybių tyrimas pagrindiniai personalo interviu rezultatai. UAB „SMF“ personalo valdymo tobulinimo galimybės. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Priedai.


Šiame darbe yra analizuojamas UAB „SMF“ personalo valdymas ir jo tobulinimo galimybės. Tiriama organizacija yra priskiriama smulkių įmonių sektoriui, nes joje dirba 5 darbuotojai, o generuojama apyvarta 2016 m. siekė iki 30000 EUR. Ši organizacija specializuojasi ūkininkų maisto produktų pristatymo į namus srityje. Įmonės internetinėje svetainėje yra pateikiami įvairūs ūkininkų produktai, kuriuos klientas gali užsakyti, taip pat prie užsakymo yra pridedami įvairūs receptai, pagal kuriuos asmuo gali pasigaminti patiekalą. Visgi siekiant plėsti organizacijos veiklą, yra būtina ne tik priimti naujų darbuotojų, bet ir tinkamai valdyti esamus. Dažnai smulkiose organizacijose nėra aiškaus pareiginio pasiskirstymo, neatliekamas personalo poreikio planavimas ar jo vystymas, tačiau nuolat kintančioje verslo aplinkoje personalo valdymo analizė ir nuolatinė peržiūra yra būtina.

Darbo tikslas – išanalizuoti personalo valdymo ypatumus UAB „SMF“ pavyzdžiu, pateikiant jo tobulinimo galimybes.

Atlikti UAB „SMF“ personalo valdymo ir jo tobulinimo galimybių tyrimą darbuotojų požiūriu;

Tyrimo metodai. Mokslinės literatūros analizė, dokumentų analizė, sisteminimas, grupavimas, ekspertų interviu metodas, turinio (content) analizės metodas, pirminių ir antrinių duomenų analizė.

Personalas yra didžiausias bet kurios organizacijos turtas. Siekiant, kad personalas neštų naudą organizacijai, jis turi būti kryptingai valdomas. Todėl galima teigti, kad personalo valdymas reikalauja tinkamos kompetencijos ir yra susijęs su jo valdymu. R. Česynienė ir A. Stankevičienė (2012) išskiria, kad nors valdovai ir teigia, jos personalas yra labai svarbus organizacijos veiksnys, kuris padeda įgyvendinti organizacinius tikslus, tačiau jo valdymui praktiškai neskiria jokio dėmesio.

Formali personalo politika, kuri apima specifinės praktikos (įdarbinimo, atrankos, vertinimo) plėtojimą;

Priemonių sistema, kuri pritraukia, vysto, motyvuoja, išlaiko veiksmingą personalo funkcionavimą.

Valdymo funkcijos (planavimas, organizavimas, vadovavimas, kontrolė), kurios padeda pasiekti organizacinių tikslų, maksimizuoja individualių darbuotojų ir darbuotojų grupės darbo našumą;

Organizacijos valdymo dalis, susijusi su darbuotojais ir jų santykiais organizacijoje, siekiant kad organizacijos tikslai būtų pasiekti kuo efektyviau ir ekonomiškiau.

Organizacijos valdymo funkcija, orientuotą į darbuotojų samdymą, jų efektyvaus darbo, mokymo, vystymo užtikrinimą, kurios tikslas suvienyti ir išvystyto veiksmingą organizaciją, siekiant organizacinių tikslų.

Tarpusavyje susiję veiksmai, skirti patenkinti organizacijos darbuotojų poreikius, atsižvelgiant į jų pajėgumus, interesus, galimybes ir asmenybę, kartu siekiant ir organizacinių tikslų.

Personalo valdymas apima tiek pavienius darbuotojus, tiek darbuotojus kaip grupę, siekiant juos įtraukti į organizacijos veiklą ir skatinant maksimalų jų darbo našumą per įvairias funkcijas ar procesus (Bondarouk ir Olivas-Lujan, 2014). Šis procesas yra susijęs su pagalba darbuotojams, siekiant, kad jie kuo labiau išnaudotų savo potencialą ir pajėgumą, gautų didesnį pasitenkinimą darbu, todėl personalo valdymas apima darbuotojo pajėgumą, interesus, galimybes ir asmenybę (Kehoe ir Collins, 2017). Pažymėtina, kad daugelis personalo skyrių yra atsakingi už organizacijos plėtrą, kuri kartu generuoja ir organizacijos kultūrą. Šiems skyriams tenka atsakomybė už personalo priežiūrą, siekiant užtikrinti, kad organizacija veiktų vieningai ir būtų skatinamas darbuotojų įgalinimas.

  • Microsoft Word 280 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 64 puslapiai (21458 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaistė
  • Personalo valdymas ir jo tobulinimo galimybės UAB „SMF“
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Personalo valdymas ir jo tobulinimo galimybės UAB „SMF“. (2018 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymas-ir-jo-tobulinimo-galimybes-uab-smf.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 04:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo