Personalo valdymas: personalo atranka


Užduotis. Pareigybės analizė. Kompetencijų modelio sudarymas. Plataus profilio statybininko (-ės) pareigybei reikalavimai / profesijos aprašas. Personalo paieškos šaltiniai. Skelbimo publikavimas. Gautų CV apdorojimas. Informacijos apie kandidatą surinkimas/patikrinimas. Pirmas skambutis. Susitikimas - pokalbis (interviu). Vertinimo procesas. PRIEDAS Kandidato įvertinimas. Literatūros sąrašas.


Personalo verbavimas ir parinkimas yra žmonių išteklių valdymo organizacijoje sudedamoji dalis. Prieš pradedant ieškoti darbuotojo, visų pirma, reikia įvertinti pagrindinius laisvos darbo vietos ypatumus ir nuspręsti, koks darbuotojas(-a) būtų tinkamiausias(-ia) plataus profilio statybininko (-ės) darbo vietai užimti. Pirmasis plataus profilio statybininko(-ės) paieškos žingsnis bus darbo analizė, kuri apima pareigų, užduočių, atsakomybių apibūdinimą ir keliamų reikalavimų darbuotojo kompetencijai išryškinimą. Tai svarbus etapas, kadangi tai, kokie bus nustatyti reikalavimai, toks žmogus ir bus priimtas. Netinkami, nepagrįsti reikalavimai veiks visą paieškos, ir netgi tolesnį atrankos, proceso teisingumą. Be to, nustačius nepakankamus ar per didelius plataus profilio statybininko(-ės) pareigybei reikalavimus, priimamas kandidatas(-ė) nebus tinkamiausias darbo vietai. Pavyzdžiui, atrinktas kandidatas(-ė) gali nesugebėti atlikti užduočių, nepaisant to, kad jis(-i) atitinka darbo aprašyme keliamus reikalavimus. Atrankos sąnaudos visada yra didelės. Vyraujantis organizacijos klimatas tarytum sutrinka, kadangi adaptuotis reikia ne tik naujam darbuotojui, tačiau ir jau dirbantiesiems reikia prisitaikyti prie naujo komandos nario.

Personalo ugdymas paprastai suprantamas kaip kvalifikacijos, reikalingos ateities darbams atlikti, suteikimas darbuotojams. Ši personalo vadybos veikla glaudžiai siejasi su darbuotojo kompetencija ar kvalifikacija, jos atnaujinimu ir keitimu. Terminai kompetencija ir kvalifikacija šiek tiek skiriasi. Nagrinėjant kompetencijos sampratą galima skirti du jos aspektus: pirma, kompetencija gali būti sutapatinta su kvalifikacija, pastarąją laikant visų turimų kompetencijų visuma, antra, kvalifikacija gali būti atskirta nuo kompetencijos, pirmąją laikant kompetencijos sudėtine dalimi. Pastaruoju atveju kvalifikacija gali būti suprantama kaip darbuotojo turimų žinių, mokėjimų ir įgūdžių visuma, paprastai fiksuojama tam tikru dokumentu (pažymėjimu, diplomu).

Aš vadovausiuosi profesionaliais kriterijai. Šiems kriterijams priskiriama profesinės žinios ir įgūdžiai, kurie yra reikalingi tam, kad tinkamai atlikti pavestą darbą. Norint patikrinti, ar pretendentas turi minėtų žinių ir įgūdžių, atliekami įvairūs gabumų ir žinių testai, kandidatui pateikiamos anketos, su juo bendraujama.

Statybininkai stato, prižiūri ir remontuoja namus ir kitokius nedidelius pastatus, naudodami tradicinius ar šiuolaikinius statybos būdus ir medžiagas. Atliekamos užduotys:* pastatų ar kitų statinių statybvietės paruošimas;* stogą laikančiųjų konstrukcijų montavimas, sienų statyba ir dengimas reikiamomis medžiagomis;* gegnių įrengimas ir stogo dengimas;* grindų lyginimas, kad jos būtų lygios ir tinkamos naudoti;* pastatytų statinių priežiūra ir remontas;* specialių darbų, pavyzdžiui, mūrijimo, dažymo, santechnikos darbų ir elektros laidų išvedžiojimo organizavimas tarpininkaujant subrangovams;* subrangovų, darbininkų ir kitų darbuotojų veiklos koordinavimas ir priežiūra.

atlikti reikiamus darbus statant pastatus, pramonės objektus, gyvenamuosius namus, tiltus, transporto, hidrotechninius ir valymo įrenginius, tiesiant kelius ir inžinerinius tinklus.

* vandentiekio (karšto, šalto vandentiekio vamzdyno, vandentiekio ir nuotekų siurblinių ir kt.) ir elektros (kad patalpose būtų apšvietimas, kad būtų rozetės, skirtos elektriniams prietaisams įjungti) sistemų įrengimas;

Kvalifikuoti darbininkai ir amatininkai, šios profesijos atstovui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui (turi įgyti statybininko kvalifikaciją baigus profesinio mokymo programą).

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3212 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Personalo valdymas: personalo atranka
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo valdymas: personalo atranka. (2020 m. Liepos 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymas-personalo-atranka.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 03:26
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo