Personalo valdymas referatas (2)


Įvadas. Personalo valdymo procesas. Darbutojų telkimas ir atranka. Darbo santykių įteisinimas. Adaptacija organizacijoje. Bendravimo vaidmuo vadyboje. Išvados. Literatūra.

Organizacinė kultūra daro įtaką darbdavio strateginiams tikslams ir tai atsispindi rinkos rezultatuose. Daryti įtaką organizacinei kultūrai, tai yra keisti darbdavio įmonės ir darbuotojų elgesį, bei atlikti jų klientų poreikius darbadavys gali diegdamas, tobulindamas ar iš pagrindų keisdamas šiuos personalo vadybos procesus:

Prašyme nurodomas prašymo autorius vardininko linksniu. Jei dokumentas susijęs su tarnybiniais santykiais, rašomos užimamos pareigos, po to vardas ir pavardė. Jei nesusijęs su užimamomis pareigomis – nurodoma gyvenamoji vieta, kontaktiniai duomenys – adresas, telefonas, el.paštas ir kita svarbi informacija, dažniausiai rašomas paprastame lape.

Motyvacinis laiškas – jame išdėstoma tai, kas padėtų atskleisti nori ir tinkamumą eiti būtent tas pareigas, į kurias pretenduojate. Motyvacinis laiškas nėra privalomas, tačiau darbdaviai tikisi jį gauti. Tai yra gera galimybė išsiskirti iš kitų kandidatų. Motyvacinis laiškas pradedamas nuo to, iš kur sužinojo apie siūlomą darbą. Būtina paaiškinti, kodėl kilo susidomėjimas šiuo darbu. Toliau reikia trumpai aprašyti darbo patirtį. Šiame dokumente nereikia minėti savybių ir įgūdžių, kurie nėra svarbūs norimoms pareigoms užimti. Laiško apimtis – 0,5-1 puslapis.

Pokalbis su darbdaviu. Pokalbio metu darbdavys gali paprašyti užpildyti kokią nors anketą, todėl būtina turėti rašymo priemonę, reikalingų datų, pavardžių, adresų ir telefonų sąrašą, kad būtų galima atsakyti į klausimus apie išsilavinimą, ankstesnes darbo vietas ir rekomendacijas. Prieš atvykstant į pokalbį reikia pasitikrinti: ar tvarkinga išvaizda ir apanga; ar turimi su savimi 1-2 gyvenimo aprašymo ir rekomendacijų egzemplioriai; ar tiksliai žinomas pokalbiui skirtas laikas; ar žinomas tikslus organizacijos adresas; ar gerai žinoma pašnekovo pavardė ir pareigos. Į pokalbį dėl darbo reikia atvykti laiku.

Darbuotojų atrankos metu, kandidatai į darbo vietą turi turėti tam tikrą dokumentų rinkinį (gyvenimo aprašymas, motyvacinis laiškas ir t.t.). kiekvienam iš šių dokumentu keliami tam tikri reikalavimai.

  • Microsoft Word 206 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1781 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Personalo valdymas referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo valdymas referatas (2). (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymas-referatas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 21:03
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo