Personalo valdymo esmė ir svarba vadovams


Įvadas. Personalo valdymo samprata. Personalo valdymo strategija ir organizavimas. Personalo vadovo vaidmuo organizacijoje. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – Išanalizuoti personalo valdymo esmę ir svarbą vadovams.

3.Išnagrinėti koks turi būti vadovas ir kodėl jam svarbus personalo valdymas.

Tyrimo metodika. Mokslinės ir periodinės literatūros analizė personalo vadybos tematika.

Darbą sudaro 6 dalys: įvadas, mokslinės ir periodinės literatūros analizė, išvados ir siūlymai, informacijos šaltinių sąrašas.

sukurti efektyvią darbuotojų pažinimo ir motyvavimo sistemą (darbuotojų poreikių pažinimas, pasipriešinimo pažinimas ir šalinimas, motyvavimas, informavimas, įtraukimas į sprendimų priėmimą).

gerų santykių tarp vadovų ir pavaldinių užmezgimas (materialinis atlyginimas už darbą, bendradarbiavimas, konfliktų sprendimas, personalo ugdymas, karjeros planavimas, delegavimas ir kontrolė, grupinio darbo organizavimas).

Formuojant personalo politiką dera pasirinkti geriausią realių veiklos sąlygų požiūrių teoriją;

Personalo našumo ir efektyvumo užtikrinimas. Stankevičienė A., Lobanova L. (2006).

Yra išskiriami išorinės ir vidinės aplinkos veiksniai, įtakojantys personalo valdymo specifiką įvairiose organizacijose:

Pokyčių agentas. Personalo vadovas turi būti pokyčių iniciatorius, t. y. vadovauti pokyčiams ir užtikrinti personalo gebėjimą keistis.

2. Personalo valdymo strategija turi tiesioginį ryšį tarp darbuotojo pasitenkinimo lygio darbo vietoje bei jo darbo našumo, kuriamos pridėtinės vertės dydžio bei įmonės tikslų įgyvendinimo.Tik teisingai pasirinkta personalo politika ir į kiekvieną darbuotoją individualiai nukreipta motyvavimo sistema gali padėti pasiekti įmonės tikslus efektyviau bei greičiau.

3. Remiantis Ulrich ir Brockbank nuomone, vadovas turi net kelis vaidmenis: verslo partneris, administravimo ekspertas, darbuotojų šalininkas ir pokyčių agentas. Tik įvaldęs visus juos vadovas pasieks savo darbuotojų pasitikėjimą ir pagarbą, ko pasekoje atliekamas darbas bus produktyvesnis, tikslesnis, kokybiškesnis ir visapusiškai naudingesnis įmonei bei pačiam vadovui.

  • Microsoft Word 157 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3618 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaidas
  • Personalo valdymo esmė ir svarba vadovams
    10 - 3 balsai (-ų)
Personalo valdymo esmė ir svarba vadovams. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymo-esme-ir-svarba-vadovams.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 07:24
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo