Personalo valdymo paktika


Įvadas. Uab“Rosminda“ įmonės pareiginių nuostatų analizė. Aprūpinimas personalu Uab „Rosminda“ įmonėje. Personalo poreikio planavimo, paieškos, atrankos, samdos tvarka. Darbuotojų adaptacijos, motyvavimo priemonės ir jų taikymo principai. Vadovavimo priemonės įmonėje Uab „Rosminda“. Įpareigojimų (užduočių) skyrimo pavaldiniams. Įpareigojimų (užduočių) vykdymo. Susirinkimo (pasitarimo) organizavimo. Personalo valdymo informacinis aprūpinimas Uab „Rosminda“ įmonėje. Priėmimo, darbo eigos, atleidimo dokumentų rengimo tvarka. Darbuotojų apskaitos ir statistinių ataskaitų rengimo ir teikimo specifika. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Priedai. Priedas 'įsakymas dėl mindaugo sakalausko kasmetinių atostogų'. Priedas ' vyriausiojo buhalterio pareiginiai nuostatai'.

Personalo valdymo praktika buvo atlikta nuo 2015-02-23 iki 2015-03-20 dienomis. Uždaroji akcinė bendrovė „Rosminda“ (Tilžės g. 170, Šiauliai).

Tyrimo tikslas: išanalizuoti UAB „Rosminda“ įmonės personalo veiklą.

2. Išsiaiškinti personalo poreikio planavimo, adaptacijos UAB „Rosminda“ įmonėje tvarką. Darbuotojų motyvavimo (skatinimo) priemones ir jų taikymo principus.

UAB „Rosminda“ – įmonė, kurios tikslas visą Lietuvą ir kai kurias Europos šalis aprūpinti mediena, suteikti miškovežio paslaugas.

Informacijos šaltinių apžvalga. Rengiant praktikos ataskaitą, buvo naudota įmonės suteikta informacija, taip pat buvo naudota mokslinė literatūra. Remtasi Bakanauskienė I., Jančauskas E. E. , Stankevičienė A., Lobanova L. mokslinėmis knygomis.

UAB „Rosminda“ tai įmonė kuri užsiima medienos pervežimu visoje Lietuvoje ir Tarptautiniais maršrutais, teikia miskovežio paslaugas.

Įmonėje dirba 10 darbuotojų. Darbuotojai dirba kaip viena komanda, vadovaujasi sąžiningumo, abiem pusėm naudingo, ilgalaikio bendradarbiavimo ir kokybės principais, todėl puikiai valdo informacijos srautus ir sėkmingai dirba. „Rosmindos“ partneriais jau tapo nemaža dalis rytų ir vakarų Europos stambiausių įmonių. Vertindami kiekvieną klientą, vadybininkai pasiruošę naujiems iššūkiams ir pasiryžę pasiūlyti dar daugiau kokybiškesnių idėjų. Dėl kiekvieno krovinio, bei kiekvieno gabenimo maršruto visada komandos nariai tariasi kartu, toks metodas padeda išspręsti sunkumus bei nustatyti tinkamiausią ir optimaliausią variantą, kad patenkinti klientų ir vadybininkų lūkesčius.

Dažniausiai mediena veža į Europos Sąjungos šalis: Italija, Portugalija, Serbija, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Belgija, Olandija, Lenkija, Latvijos ir kt. į trečiąsias šalis: Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą bei Kazachstaną. Įmonė PVM mokėtoja tapo iš karto įsikūrus įmonei. Taigi galime pasakyti, kad įmonė moka pridėtinės vertės mokestį. Taip pat įmonė yra ir pelno mokesčio mokėtoja. Pati įmonė jokių mokesčių lengvatų netaiko nei ES šalių įmonėm, nei trečiosioms šalims. Taip pat ir įmonei jokios mokesčių lengvatos netaikomos.

UAB „Rosminda“ turi administracijos vadovą- direktorių ir buhalterę. Jiems yra pavaldūs visi kiti darbuotojai. Įstaigos operatyvią veiklą organizuoja ir vykdo administracijaŠiuos pareigybių aprašymus tvirtina direktorė. Kiti įmonės darbuotojai vadovaujasi direktorės patvirtintais pareigybių aprašymais. Įmonės veiklą kontroliuoja direktorė. Skyriui vadovauja buhalterė.

Jenkins ir A. Klarsfeld (2002) nurodo, jog tradicinės personalo valdymo veiklos apima personalo verbavimą, darbuotojų vertinimą, darbo apmokėjimą, darbuotojų mokymą bei kvalifikacijos kėlimą. I. Bakanauskienė (2002) išskiria devynias personalo valdymo veiklas: darbų analizę, personalo planavimą, verbavimą, atranką, adaptavimą (orientavimą), vertinimą, mokymą ir tobulinimą, personalo judėjimo valdymą, personalo kompensavimą ir apsaugą. G. R. Ferris išskiria keturias personalo valdymo veiklas: personalo atranką; personalo vertinimą; karjeros valdymą; darbo apmokėjimą.

Šioje savo praktikos ataskaitoje apžvelgsiu, kaip atrenkamas įmonės personalas, kaip organizuojamas jo tobulinimas.

Vadybos mokslo teorijoje išskiriamos šios pagrindinės darbuotojų motyvavimo sistemų efektyvumo prielaidos (Šilingienė, 2000).

Tokiais būdais agentūra siekia motyvuoti savo darbuotojus, siekiant geresnių darbo rezultatų.

Tokiu būdu savo darbdaviams suteikdami gana daug galimybių, tiek tobulėjimo, tiek motyvavimo.

Saugumo poreikiai pirmiausia yra susiję su tuo, ar materialiniai poreikiai ateityje bus patenkinti tuo pačiu ar aukštesniu lygiu. Socialinis ir psichologinis saugumo užtikrinamas, kai darbuotojas darbe jaučiasi pakankamai tvirtai ir pasitiki darbdaviu, kai jam suteikiamos socialinės garantijos ir užtikrinama darbo vieta. Saugumo poreikius taip pat tenkina papildomo darbuotojų socialinio draudimo, šeimos narių draudimo, žodžio teisės ir asmeninės bei profsąjungų laisvės ir panašios priemonės (Benz, 2009, Jurget, 2009).

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3067 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alina
  • Personalo valdymo paktika
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Personalo valdymo paktika. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymo-paktika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:17
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo