Personalo vertinimas


Strateginio žmogiškųjų išteklių valdymo problemos viešajame sektoriuje. Darbuotoju stebejimas ir vertinimas. Darbuotojų vertinimas privačiame sektoriuje.

Įvadas. Personalo vertinimo sąvoka mokslinėje literatūroje. Darbo vietų vertinimas. Kompleksiniai darbo vietų vertinimo metodai. Analitiniai darbo vietų vertinimo metodai. Darbuotojų vertinimas. Kas turi vertinti darbuotoją? Pagrindiniai darbuotojų vertinimo metodai. Grafinės vertinimų skalės metodas. Aternatyvaus rangavimo metodas. Porinio palyginimo metodas. Priverstinio suskirstymo metodas. Kritinių įvykių metodas. Su poelgiais susijusios vertinimo skalės. Tikslinio valdymo metodas. Kompiuterizuotas darbo atlikimo vertinimas. Elektroninis darbuotojo stebėjimas. Vertinimo grįžtamojo ryšio interviu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Žmogiškieji ištekliai, žinios, gebėjimai ir kompetencijos yra žiniomis grindžiamos visuomenės ir ekonomikos pagrindas. Todėl žmogiškųjų išteklių valdymo tobulinimas tampa vis aktualesne organizacijų valdymo sritimi ne tik verslo įmonėse, bet ir viešajame sektoriuje. Susidomėjimą galimybėmis tobulinti žmogiškuosius išteklius lemia tai, kad stiprėja žmogiškųjų išteklių vadybos svarba siekiant organizacijos strateginių tikslų ir įgyvendinant funkcijas. Vis aktualesnis darosi personalo veiklos veiksmingumo didinimas ir poreikis turėti objektyvias, aiškiais kriterijais grindžiamas personalo kompetencijų ir veiklos rezultatų vertinimo metodikas.

Žmogiškųjų išteklių valdymas viešajame sektoriuje yra specifinis, priklausantis nuo daugybės veiksnių ir aplinkybių. Neretai viešoji institucija įgyvendina svarbius visai visuomenei ar didelei jos daliai, o ne tik privačiam asmeniui, uždavinius, projektus. Todėl tik tinkamai pasirengę viešojo administravimo specialistai gali būti garantija maksimaliai užtikrinti svarbių uždavinių ir projektų įgyvendinimą, valstybinio reguliavimo nuoseklumą ir darnumą. Todėl specialistams įvertinti tiek viešajame tiek privačiame sektoriuje naudojamas personalo vertinimas.

Temos perspektyvumas, teorinė ir praktinė svarba. Kuo toliau, tuo labiau visų organizacijų gebėjimas išlikti pradės priklausyti nuo jų „santykinio pranašumo didinant protinio darbo darbuotojų našumą“ (Drucker, 2004, 2000). Atsižvelgiant į tai, ypač svarbią vietą nustatant galimybes įvykdyti sutarties sąlygas užima, jau minėtas, personalo vertinimas. Bet kuriuo atveju tik tinkamas žmogiškųjų išteklių valdymas padeda išvengti daugybės neigiamų pasekmių: netinkamų asmenų priėmimo į darbą, didelės personalo kaitos, nemotyvuotų darbuotojų, sumažėjusio organizacijos veiklos efektyvumo, neteisėtų darbo santykių. Todėl norint efektyvinti organizacijos darbą, ir efektyviau siekti organizacinių tikslų yra labai svarbu tinkamai įvertinti personalą.

Objektas. Personalo vertinimo metodai, viešojo ir privataus sektorių vertinimo ypatumai.

Dalykas. Išsiaiškini kokie yra personalo vertinimo apibrėžimai, metodai, bei vertinimo procesą.

Problema. Daugelių organizacijų problema – ta, kad nėra sukurta efektyvi organizacijos darbuotojų vertinimo sistema. Nėra naudojami tinkami personalo vertinimo metodai, bei jų deriniai. Taip pat ne visos organizacijos supranta vertinimo svarbą, įtaką motyvacijai, organizacijos efektyvumui.

Tikslas.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julius
  • Personalo vertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Personalo vertinimas. (2012 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:43
×