Perspėjimo signalai ir veiksmai. Radiacinės žvalgybos bei dozometrinės kontrolės prietaisai


Civilines saugos signalai ir veiksmai pagal juos. Chemines ir radiacines kontroles prietaisai. Radiacines zvalgybos ir dozimetrines kontroles prietaisai. Perspėjimo signalai ir veiksmai pagal juos. Civilines saugos perspejimo signalai. Dozimetrinės kontrolės prietaisai. Radiacines ir chemines zvalgybos bei dozimetrines kontroles prietaisai. Radiacine zvalgyba. Radiacines kontroles prietaisai. Automobilio garsiniai itaisai referatas.

Ivadas. Gyventojų perspėjimas ir informavimas. Civilinės saugos signalai. Cheminė avarija. Radiacinis pavojus. Žemės drebėjimas. Potvynio pavojus. Kitos ekstremalios situacijos. Evakuacijos tvarka. Lietuvos respublikos gyventojų pareigos civilinės saugos srityje. Radiacinės ir cheminės žvalgybos bei dozimetrinės kontrolės prietaisai. Išvados. Literatūra.

perspėjimo signalai ir veiksmai pagal juos. Radiažmonės sukūrė tiek įvairių ginklų, pavojingų medžiagų bei naujų technologijų, kad kyla reali grėsmė tolesnei žmonijos būčiai. Lietuvos respublikos civilinė sauga – tai valstybės gynybos ir valdymo sistemos dalis, kurios tikslas – apsaugoti šalies gyventojus bei materialines vertybes taikos ir karo metu. Civilinės saugos veiksmuose aktyviai turi dalyvauti visi gyventojai.

Taigi mano darbo tikslas yra informuoti savo grupės draugus apie civilinės saugos signalus, bei radiacinės ir cheminės žvalgybos, dozometrinės kontrolės prietaisus. Kad pasiekčiau išsikeltą tikslą, išskyriau kesusidarius ekstremaliai situacijai labai svarbu kuo skubiau informuoti gyventojus apie kilusią grėsmę. Tam tikslui yra parengta g pranešimui apie susidariusią ekstremalią situaciją supaprastinti tai pagrindinis įspėjamasis garsinis civilinės saugos signalas, perduodamas įjungus centralizuotai valdomas arba gamyklų, įmonių, laivų, garvežių, specialiųjų tarnybų automobilių sirenas. Juo atkreipiamas gyventojų dėmesys į tai, kad susidarė ypatingos aplinkybės ir jie privalo kuo greičiau įsijungti radiją (i ar ii programą, o klaipėdos apskrityje, kur girdima, radijo stotį laluna transliuojamą 94,9 mhz dažniu) ar televizorių (ltv programą), nes per šias visuomenės informavimo priemones bus perduodamas civilinės saugos signalas bei žodinis pranešimas apie susidari tai signalas įspėjantis apie hidrologinio reiškinio - potvynio - grėsmę liūčių, šios ekstremalios situacijos atveju formuojasi nuodingas debesis (šleifas), kuris slinkdamas pavėjui kelia tiesioginę grėsmę į jį patekusių žmonių sveikatai ir gyvybei. Didžiausią pavojų kelia dujinį būvį (suspaustos dujos) turinčios ar aplinkoje intensyviai garuojančios (amoniakas, chloras ir kt. ) nuodingos medžiagos. Šis pavojus darbuotojams gali kilti įvykus avarijai įmonėje (jei turima cheminių medžiagų) arba greta ( nurodyti kurioje) esančioje įmonėje ( jei įmonė patenka į galimo užteršimo zoną), o taip pat įvykus transporto avarijaičia pateikiama konkreti informacija apie turimas ar kaimynystėje esančias chemines medžiagas, jų chemines savybes bei keliančias grėsmes, apsinuodijimo nurodyta tvarka bei krgavus nurodymą likti darbo patalpose, skubiai jas užsandarinti (uždaryti langus, ventiliacijos angas, duris); skelbiamas kilus tiesioginei radioaktyviosios taršos grėsmei arba nustačius tokią taršą. Signalas gali būti paskelbtas panaudojant perspėjimo sistemą, ryšių priemones, radiją ir televiziją.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • m.
  • 15 puslapių (2493 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daugela
  • Perspėjimo signalai ir veiksmai. Radiacinės žvalgybos bei dozometrinės kontrolės prietaisai
    10 - 1 balsai (-ų)
Perspėjimo signalai ir veiksmai. Radiacinės žvalgybos bei dozometrinės kontrolės prietaisai. (2011 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/perspejimo-signalai-ir-veiksmai-radiacines-zvalgybos-bei-dozometrines-kontroles-prietaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:35
×