Pertrauktys (pertraukimai) Pertraukimų apdorojimo programos


Tema Pertrauktys (pertraukimai) Pertraukimų apdorojimo programos. Pertraukimai būna. Standartinės pertraukimo programos. Sisteminis IRQ įrenginys (senatviškas) Acpi ir irq sharing. Sisteminis IRQ įrenginys (šiuolaikinis) Išvados. Literatūra.


Vykdant programą kompiuterio viduje ir išorinėje aplinkoje, gali vykti įvykių, dėl kurių reikia nedelsiant reaguoti į juos iš mašinos šono. Reakcija yra tokia, kad mašina nutraukia dabartinės programos apdorojimą ir vykdo kitą programą, specialiai sukurtą šiam įvykiui. Pasibaigus šiai programai, kompiuteris grįžta į nutrauktą programą. Šis procesas vadinamas pertraukimu.

Pertraukimas - reakcija į nutraukimo užklausos įvestį arba pertraukimo komandą.

! Labai svarbu, kad įvykiams, kuriems reikia nutraukti programas, atsiradimo momentai iš anksto nežinomi, todėl į juos negalima atsižvelgti programuojant.

Išoriniai (aparatinės) - pertraukimai gali atsirasti dėl vartotojo veiksmų arba dėl aparatinės įrangos signalų (pavyzdžiui, įvesties / išvesties užbaigimo signalai iš spausdintuvo ar standžiojo disko). Tokie pertraukimai atsiranda vykdant dvi programos komandos.

Vidiniai - atsiranda įvykus programinės įrangos klaidai ar veikimo sutrikimui, po kurio neįmanoma tęsti programos vykdymo, pavyzdžiui, padalijimas iš nulio, prieiga prie neegzistuojančio atminties adreso. Atsiranda vykdant programos komandas.

Programiniai - įvyksta vykdant specialią procesoriaus komandą, imituojančią pertraukimą. Kitaip tariant, po šios komandos įvyksta perėjimas prie naujos komandų sekos.

Nutraukus MP veikimą išorinių įrenginių prašymu, MP nereikia atlikti neefektyvių operacijų, (tikrinimui išorinių įrenginių pasirengimą keistis duomenimis), ir sutrumpėja laikas, per kurį laukiama, kol išorinis įrenginys bus paruoštas keistis. Pertraukimai būtini kada vyksta duomenų keitimas su daugybe asinchroniškai veikiančių išorinių įrenginių.

Kiekvieną įvykį, kurį reikia nutraukti, lydi signalas, informuojantis apie šį kompiuterio įvykį, kuris vadinamas pertraukimo užklausa. Programai, kuriai atėjo nutraukimo užklausą, vadinama pertraukimo programa, o programa, kuri buvo paleista prieš atsirandant užklausai, vadinama pertraukta programa.

Iš esmės pertraukimo užklausos pateikiamos iš kelių tuo pačiu metu vykstančių procesų, kurie reikalauja, kad procesorius aptarnautų savavališkai. Šie procesai apima pagrindinės programos vykdymą, tinkamo kompiuterio veikimo kontrolę, įvesties ir išvesties operacijas ir t.t.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1609 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandr
  • Pertrauktys (pertraukimai) Pertraukimų apdorojimo programos
    10 - 1 balsai (-ų)
Pertrauktys (pertraukimai) Pertraukimų apdorojimo programos. (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pertrauktys-pertraukimai-pertraukimu-apdorojimo-programos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 06:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo