Pest analizė aprašymas


Politinė – teisinė aplinka. Santykiai su Latvija. Santykiai su Lenkija. Santykiai su Baltarusija. Santykiai su Rusija.


Remiantis Europos Komisija, žvelgiant į ateitį tikimasi, kad 2016 metais Lietuvos ekonomikos augimas paspartės. Pagrindinis nežinomasis ir toliau išlieka geopolitinė įtampa.

2014 m. pagal prekybos apyvartą Latvija buvo 4-ta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė.

2014 m. Lietuvos eksportas į Latviją sudarė beveik 9,19% viso Lietuvos eksporto (2-a vieta).

2014 m. Lietuvos importas iš Latvijos sudarė 6,91% viso Lietuvos importo (4 vieta).

2014 m. pagal prekybos apyvartą Lenkija buvo 3-ia didžiausia Lietuvos prekybos partnerė.

2014 m. pagal prekybos apyvartą Baltarusija buvo 7-ta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė.

2014 m. Lietuvos importas iš Baltarusijos sudarė 2,8 proc. viso Lietuvos importo (10 vieta).

Artimi ryšiai tarp verslo ir politikos atstovų veda korupcijos link, tai reiškia, kad politinių pažinčių turėjimas yra sėkmingo verslo garantas. Kyšininkavimo nauda siejama su naujų įmonių lengvesniu įėjimu į rinką. Tiesa, korupcijos lygis nuo 2015 m. Lietuvoje mažėja, o pati korupcija ne taip trukdo verslui. Taigi galime teigti, kad korupcija nėra pagrindinė problema užsiimant verslu.

Klaipėdos LEZ savo veikla pradėjo 2002m. Į Klaipėdos LEZ yra investuota 0,514 mlrd EUR , tačiau per metus apyvarta siekia beveik 1 mlrd EUR ir sukuria apie 1800 darbo vietų.

Inovacijų taikymas laivų agentavimo paslaugas teikiančiose bendrovėse yra būtinas, kadangi tai paspartina klientų aptarnavimą bei gerina jo lygį, taip išlikdamos konkurencingomis.

Nors kai kurios Lietuvos įmonės naudoja pažangiausias technologijas, bendras aukštųjų technologijų sektorius yra mažas ir nepakankamai išvystytas. Dėl to ribojamas Lietuvos pajėgumas skirti daugiau investicijų MTI.

Informacinių sistemų plėtra atlieka svarbų vaidmenį kuriant konkurencinį verslo pranašumą ir naujas galimybes uoste, todėl nuolat turi būti plėtojama bei standartizuojama pagal tarptautinius standartus.

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2596 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekaterina
  • Pest analizė aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pest analizė aprašymas. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pest-analize-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:19
×