Pesticidai aplinkoje (2)


Pesticidai. Pesticidai pasaulyje. Darbo uždaviniai. Literatūros apžvalga ir analizė. Pesticidai vadinami pagal paskirtį. Pagal patekimo į organizmą būdą. Išvados. Naudota literatūra.


Pesticidai pasaulyje buvo pradėti naudoti nuo seniausių laikų,o jų nudojimas europoje išplito nuo XIV amžiaus. Jų naudojimas buvo viena iš pagrindinių prižasčių, sukėlusių žemės ūkio produkcijos gamybos revoliuciją po 1940 metų. Tačiau ilgą laiką niekas nesirūpino pesticidų daroma žala, tik šiomis dienomis ši problema yra vis dažniau ir aktyviau keliama į viešumą. Apie pesticidus visuomenė yra susiformavusi dvi labai priešingas nuomones. Dalis žmonių yra kategoriškai nusistate prieš pesticidus, dėl jų poveikio aplinkai, kita dalis visuomenės nekreipia dėmesio į pesticidų daromą žalą gyviems organizmams ir aplinkai. Mažai kas yra pasirįžęs mokėti gamintojui atitinkamą kainą už ekologiškus ir sveikus produktus, nes konsumerizmas privertė žmones tikėti, jog yra normalu už kasdieninius dalykus tokius kaip maistą ar vandenį mokėti mažą kainą.

Norint sumažinti daromą neigiamą pesticidų įtaką ir padidinti jų naudojimo efektyvumą, pirmiausia reikia nustatyti atvejus, kada naudojimas yra būtinas, o kur augalų apsaugai galima panaudoti kitus būdus. Reikiamai nuspręsti gali padėti atitinkamos tarnybos, kurios konsultuoja šiais klausimais. Lietuvoje yra rekomenduojama vengti naudoti kenksmingiausius ir lėtai skylančius pesticidus, draudžiama rinktis tas medžiagas, kurios šalyje nėra reglamentuotos. Patariama naudoti ne miltelių pavidalo, o skystus ar granulių pavidalo pesticidus kurie yra mažiau kenksmingi.

Taigi, pesticidai turi tiek neigiamą, tiek teigiama poveikį aplinkai ir žmogui. Tačiau sisirūpinti reikia dėl pesticidų daromos žalos.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1355 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Pesticidai aplinkoje (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Pesticidai aplinkoje (2). (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pesticidai-aplinkoje-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 12:21
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo