Pesticidai aplinkoje


Pesticidu klasifikacija. Pesticidu saugojimas. Pesticidai kursiniai. Pesticidai dirvozemyje. Uodų naikinimas. Pesticidai referatas. Ddt poveikis aplinkai. Pesticidu salinimo budai. Pot pesticidai. Pesticidai kursinis.

Pesticidai aplinkoje. Pesticidų klasifikacija. Pagal kilmę. Pagal paskirtį. Patvarūs pesticidai. Ddt. Toksafenas. Senieji ir šiuolaikiniai pesticidai. Pesticidų poveikis gamtai. Pesticidai vandens telkiniuose. Pesticidai dirvožemyje. Pesticidai organizme. Pesticidų tvarkymo,detoksikavimo ir šalinimo būdai. Ilgalaikis pesticidų saugojimas. Pesticidų valymas. Kietų pesticidų deginimas. Pesticidai ateityje. Literatūra.

Pesticidai-medžiagos,naudojamos,siekiant sunaikinti arba apriboti nepageidaujamų organizmų dauginimąsi. Jie veikia blokuodami organizmo,kuriam yra taikomi,gyvybiškai svarbius apykaitos procecus.

Beveik kiekviename bute galima rasti nors vieną flakoną pesticidų,pavyzdžiui,purškiklį nuo uodų,erkių ar šunelio apsaugai nuo blusų.

Pesticidai plačiai pradėti vartoti apie 1960 m paskelbus buvusioje sovietų sąjungoje žemės ūkio chemizaciją Lietuva yra pirmaujanti valstybė pesticidus klasifikuojant,atsižvelgiama į cheminę sudėtį,paskirtį,neorganiniai pesticidai- sieros,vario,bario dariniai,kalcio cianamidas,magnio chloratas ir kt (pirmieji preparatai,kurie buvo naudovicidai-naikina vabzdžių ir erkių kiaušinius, lervicidai-naikina drugių vikšrus ir kitų vabzdžių bei erkių lervas,imagocidai-naikina vabzdžių ir erkių suaugėlius.

Akaricidai-erkėms naikinti, nematocidai-apvalioms kirmėlėms-nematodoms naikinti, limacidai arba moliuskocidai-šliužams ir kitiems moliuskams naikinti, zalgicidai-dumbliams vandens telkiniuose naikinti; herbicidai-piktžolėms naikinti; arboricidaidefoliantai-augalų lapams prieš laiką nuvytinti, desiksisteminiai-prasiskverbia į augalą ir apnuodija jo sultis,o nuo sulčių žūsta augalopesticidai įtrašie pesticidai plačiai pradėti naudoti po antrojo pasaulinio karo žemdirbystei bei ligų pernešėjų kontrolei. Pesticidų naudojimas ligų,tokių kaip maliarija,kontrolei išgelbėjo milijonų žmonių gyvybes,tačiau praėjusio amžiaus viduryje pradėjo ryškėti neigiamas pot pesticidų poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai. 1970-ųjų pradžioje viena šalis po kitos uždraudė ar apribojo pavojingiausių pot pesticidų naudojimą,vienintelė išimtis buvo padaryta ddt naudojimui ligų platintojų kontrolei.

Patvarieji organiniai teršalai pasižymi patvarumu,bioakumuliacija, ilgalaikiu neigiamu poveikiu sveikatai ir aplinkai,gerai tirpsta organiniuose tirpikliuose iantrajame pasauliniame kare buvo sėkmingai panaudotas prieš moskitus,platinančius maliariją ir geltonąjį drugį,utėles,platinančias šiltinę ir muses,platinančias marą. Bet buvo pradėtas nesaikingai naudoti,ypač žemės ūkyje,ir jo koncentracija aplinkoje sukėlė pavojų gyviesiems organizmams.

Tai labai patvarus junginys. Jo neardo saulės spinduliai,nereaguoja su aplinkoje esančiomis medžiagomis,lėtai garuoja,lėtai tirpsta vandenyje.

Tačiau daugelyje gyvūnų vykstant medžiagų apykaitai atskyla hcl molekulė ir ddt virsta į eteno darinį 1,4-dichlordifenildichloreteną-dde.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lauras
  • Pesticidai aplinkoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pesticidai aplinkoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pesticidai-aplinkoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 10:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo