Pesticidų patekimas į aplinką ir jų poveikis organizmams


Pesticidų patekimas į aplinką ir jų poveikis organizmams. Įvadas. Pesticidų klasifikacija pagal patekimą į organizmą. Pesticidai mūsų aplinkoje. Teigiama - Neigiama. Devyni pesticidai įtraukti į Stokholmo POT konvencijos sąrašą. Tarša pesticidais. Patekimas į aplinką. Pesticidų poveikis organizmams. Pesticidai ir vėžio rizika. Pesticidų taršos mažinimo būdai. Atsargumo priemonės naudojant pesticidus. Išvados.

Pesticidai pagal toksiškumą žmogui ir gyvūnams skirstomi į tokias klases: Labai toksiški, kai LD50 = 1-50 mg/kg Vidutinio toksiškumo kai LD50 = 51- 500 mg/ kg Mažai toksiški, kai LD50 = 501- 5000 mg/ kg.

Pagal cheminę struktūrą pesticidai yra įvairios, dažniausiai organinės medžiagos, kurios skirstomos į tris grupes: Fosforo organiniai pesticidai; Chloro organiniai pesticidai; Karbamatai ir piretroidai.

Vandens teršimas Augalų nunykimas (vandenyje). Vandens organizmų žuvimas. Žalingi šalutiniai poveikiai žmogui.

Aldrinas; Toksafenas; DDT; Chlordanas; Dieldrinas; Endrinas; Heksachlorbenzenas; Heptachloras; Mireksas.

Devyni pesticidai įtraukti į Stokholmo POT konvencijos sąrašą.

Tarša gali būti LOKALI ir IŠSKLAIDYTA. Lokali tarša dažnai būna dėl blogo ūkininkavimo. Tai atliekų nutekėjimas iš sandelių, pesticidų išbarstymas užpildant įrangą, plovimo atliekų nutekėjimas valant, netinkamas nenaudojamų pesticidų laikymas.

Pesticidai brangsta, dėl to jų perkama tik reikiamas kiekis. Neleidžiama kaupti pesticidų atliekų Skiriamos didelės baudos už vandens telkinių užteršimą pesticidais. Išleista ES direktyva „Geriamojo vandens kokybė“, kurioje nurodyta pesticidų DLK geriamajame vandenyje.

Pesticidų paskleidimui turi būti naudojami tik tvarkingi, tinkamai sureguliuoti purkštuvai, užtikrinantys tolygų pesticidų paskleidimą ir minimalius jų nuostolius dėl netikslingo pratekėjimo; Būtina griežtai laikytis pesticidų naudojimo instrukcijų nurodytų ant produkto etiketės. Nėščios moterys neturėtų dirbti su pesticidais netgi savo darže ar sode, o dar geriau visai jų nenaudoti.

  • MS PowerPoint 2295 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (667 žodžiai)
  • Deimantė
  • Pesticidų patekimas į aplinką ir jų poveikis organizmams
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pesticidų patekimas į aplinką ir jų poveikis organizmams. (2015 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pesticidu-patekimas-i-aplinka-ir-ju-poveikis-organizmams.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo